07.01.2024. 17:25
FK Mančester siti
ФК Манчестер сити / Извор: Профимедиа

Киша голова на острву...

Бранилац трофеја Манчестер сити је силовито стартовао у ФА купу, где је данас на свом ''Етихаду'' лако изашао на крај са Хадерсфилдом и славио са убедљивих 5:0.

ШОК, БАХАР ПРЕТИ ЗВЕЗДИ ТУЖБОМ: Израелац тражи паре, демантоване Терзићеве тврдњеBarak Bahar, FK Crvena zvezda

”ТИТУЛА ЈЕ ОДЛУЧЕНА ЈОШ У ЈУНУ”: Партизанов БИСЕР без длаке на језику!Nemanja Nikolić

”ТИТУЛА ЈЕ ОДЛУЧЕНА ЈОШ У ЈУНУ”: Партизанов БИСЕР без длаке на језику!

ИЛИЋЕВА ЧАРОЛИЈА СЕ НАСТАВЉА: Атромитос поново славио!SaÅ¡a Ilić

ИЛИЋЕВА ЧАРОЛИЈА СЕ НАСТАВЉА: Атромитос поново славио!

Гости су одолевали првих пола сата, а онда их је Фоден ''начео'' водећим голом у 33. минуту, да би само четири минута касније асистент код Фоденовог гола Јулијан Алварез погодио за 2:0.

У наставку, Оскар Боб је у 58. минуту повисио на 3:0, а до краја још један гол Фодена, па погодак Докуа за ''петарду'' и коначних 5:0.

Убедљив је био и Лидс, али на гостујућем терену против Питербороа. Било је 3:0 за госте који су повели голом Ампадуа у 34. минуту, а почетком другог полувремена њихову предност је дуплирао Бамфорд. У самом финишу меча Ампаду се још једном уписао у стрелце и у 90. минуту поставио коначан резултат.

Вест Бромвич Албион је на свом терену лако изашао на крај са Алдершотом и славио са 4:1. Практично је све било решено у првом полувремену, када су домаћи постигли три поготка. Шалоба, Малколм и Дајк су погађали у првих 45 минута, у финишу меча је Фелоус погодио за 4:0, а гости су до почасног гола стигли у петом минуту надокнаде времена.

Од мечева у поподневном термину даље је прошао само Рексам, који је као гост са 1:0 савладао екипу Шрузбрија, а човек одлуке био је О'Конор који је постигао једини гол у 72. минуту меча.

Три сусрета мораће да буду поновљена, јер у њима данас није било победника. Лутон и Болтон су играли без голова, Нотингем Форест је на свом терену ремизирао са Блекпулом (2:2), а Вест Хем и Бристол сити су у Лондону играли 1:1. ''Чекићари'' су већ у четвртом минуту повели голом Боувена, а Конвеј је у 61. донео изједначење гостима и тако изборио нови сусрет.

Централни догађај дана је дуел Арсенала и Ливерпула који почиње у 17.30х.