DA SE ZNA KO JE GAZDA: Bajern ubedljiv u derbiju kola protiv Uniona

26.02.2023. 20:20
FK Bajern Minhen
FK Bajern Minhen / Izvor: Reuters

Bavarci ponovo na prvom mestu u ligi.

Fudbaleri Bajerna sa ubedljivih 3:0 savladali su Union Berlin u Minhenu u derbiju 22. kola Bundeslige. Gosti iz Berloina koji kmaju odličnu sezonu, nisu mogli ništa Bajernu koji se brzo oporavio od poraza u duelu sa borusijom Menhengladbah u prošlom kolu. Klub iz Minhena ponovo je na čeklu tabele sa 46 bodova, koliko ima i Borusija Dortmund na drugom mestu uz slabiju gol razliku.

TROFEJ U RUKAMA MANČESTER JUNAJTEDA Desilo se - doneli su ga Kazemiro i Markus Rašford (VIDEO)

RENDŽERSI OPET BEZ REŠENJA: Seltik slavio u derbiju i podigao trofej

PRESTIGAO GAKPA: Tadić na tronu asistenata, a Ajaks ostao u trci za titulu (VIDEO)

Bajern je praktično sve rešio u prvom poluvremenu kada su postignuta sva tri gola, ali je Bavarcima bilo potrebno pola sata da slome otpro Uniona. U 31. minutu je Koman centrirao sa desne strane, a Čupo-Moting glavom postiže gol za 1:0. Devet minuta kasnije Bajern je vodio 2:0, a strelac je bio Koman na asistenciju Milera. Tačku na meč stavio je Musijala u prvom minutu nadoknade prvog poluvremena kada je još jednom Miler bio asistent.

U nastavkiu je Bajern urtinski sačuvao prednost i ostvario pobedu, a na ovom meču je se prvi put na teren vratio Sadio Mane koji se povredio prošle godine prtoiv Verdera zbog čega je propustio i Svetsko prvenstvo.