ДА СЕ ЗНА КО ЈЕ ГАЗДА: Бајерн убедљив у дербију кола против Униона

26.02.2023. 20:20
FK Bajern Minhen
ФК Бајерн Минхен / Извор: Реутерс

Баварци поново на првом месту у лиги.

Фудбалери Бајерна са убедљивих 3:0 савладали су Унион Берлин у Минхену у дербију 22. кола Бундеслиге. Гости из Берлоина који кмају одличну сезону, нису могли ништа Бајерну који се брзо опоравио од пораза у дуелу са борусијом Менхенгладбах у прошлом колу. Клуб из Минхена поново је на чеклу табеле са 46 бодова, колико има и Борусија Дортмунд на другом месту уз слабију гол разлику.

ТРОФЕЈ У РУКАМА МАНЧЕСТЕР ЈУНАЈТЕДА Десило се - донели су га Каземиро и Маркус Рашфорд (ВИДЕО)

РЕНЏЕРСИ ОПЕТ БЕЗ РЕШЕЊА: Селтик славио у дербију и подигао трофеј

ПРЕСТИГАО ГАКПА: Тадић на трону асистената, а Ајакс остао у трци за титулу (ВИДЕО)

Бајерн је практично све решио у првом полувремену када су постигнута сва три гола, али је Баварцима било потребно пола сата да сломе отпро Униона. У 31. минуту је Коман центрирао са десне стране, а Чупо-Мотинг главом постиже гол за 1:0. Девет минута касније Бајерн је водио 2:0, а стрелац је био Коман на асистенцију Милера. Тачку на меч ставио је Мусијала у првом минуту надокнаде првог полувремена када је још једном Милер био асистент.

У наставкиу је Бајерн уртински сачувао предност и остварио победу, а на овом мечу је се први пут на терен вратио Садио Мане који се повредио прошле године пртоив Вердера због чега је пропустио и Светско првенство.