18°C
26.04.2024.
117.1527
109.2537

SAD SE ZVEZDA PITA U SUPERLIGI: Crveno-beli preživeli burno gostovanje u Gornjem Milanovcu, Pavkov ponovo Stankovićev heroj (VIDEO)

14.03.2022. 15:22 18:04
Milan Pavkov
Milan Pavkov / Izvor: MN Press

Zanimljiv meč u 27. kolu.

Crvena zvezda je stigla Partizan! Mnogo teže nego što se očekivalo crveno-beli su kao gosti savladali pretposlednji tim Superlige Metalac sa 2:1 (1:1) u meču bez garda, sa mnogo šansi na obe strane.

GLEDATE ZVEZDA-RENDŽERS? OVO MORATE ZNATI: Crveno-beli imaju VAŽNO obaveštenje

PRAVO NIOTKUDA: Zvezda dovela fudbalere Lugana i Sanderlenda (VIDEO)

NIJE DOZVOLJENO KOMENTARISANJE SUĐENJA, ALI... Odmah posle meča oglasili se iz Partizana! Penal ili ne? (VIDEO)

Domaćin je pružio žestok otpor timu Dejana Stankovića i izvukao poslednji atom snage Beograđanima uoči revanša osmine finala Llige Evrope protiv Glazgov Rendžersa koji je na programu u četvrtak.

Međutim, na “Marakani” samo mogu da imaju razloga za zadovoljstvo, jer posle 27. kola imaju identičan broj bodova kao i lider Partizan – 72, ali ako ostane identičan broj bodova u naredne tri runde, Zvezda će biti lider uoči plej-ofa zbog boljeg međusobnog skora u dvomeču sa Partizanom.

Kristijan Pićini i Ohi Omojiuanfo
Kristijan Pićini i Ohi Omojiuanfo / Izvor: MN Press

Sudbina prvenstva sada je u rukama crveno-belih, a za ovu privilegiju navijači kluba iz Ljutice Bogdana treba da zahvale golgeterima Ohiju Omoijuanfu i Milanu Pavkovu.

Zvezdini napadači uradili su ono što se od njih očekuje, iskoristili po jednu šansu na savršene asistencije Kataija i Ivanića i skinuli kamen sa srca treneru Dejanu Stankoviću.

Metalac je sjajno ušao u meč, igrao odlično u pvom poluvremenu. Iako su gosti imali više šansi, tim iz Gornjeg Milanovca je prvi stigao do gola, posle velike greške Dragovića na centru koju je kaznio Cvetković u 32. minutu.

Aleksandar Dragović
Aleksandar Dragović / Izvor: MN Press

Radost domaćina je trajala samo do poslednjih trenutaka prvog poluvremena, kada je Ohi izjednačio. U nastavku meča, džoker sa klupe Milan Pavkov je uradio ono što je mnogo puta tokom epizode u Crvenoj zvezdi i novim pogotkom obezbedio bodove gostima.

Metalac - Crvena zvezda 1:2 (1:1)

SUDIJA: Novak Simović.

METALAC: Marković – Vlalukin, Stojić, Bačkulja, Milićević, Antonijević (od 62. Stojanović) – Krajišnik, Čađenović – Cvetković (od 74. Mandić), Fićović (od 62. Stuparević) – Prestiž.

CRVENA ZVEZDA: Borjan - Pićini, Eraković, Dragović, Rodić (od 60. Gajić) - Sanogo, Kanga - Ivanić (od 79. Pankov), Katai, Ben (od 46. Pavkov) - Ohi (od 68. Srnić).

U nastavku izveštaja pročitajte kako je tekao meč u Gornjem Milanovcu.

KRAJ MEČA

90+2
Odličan šut Kange u desni donji ugao, brani Marković.
90. minut
Novi prekid pred golom Zvezde, na travi su ostali kapiten Metalca Stojić i napadač gostiju Pavkov posle sudara u šesnaestercu beogradskog tima.
85. minut
Stojić nije uspeo da ozbiljnije ugrozi Borjana posle kornera i rikošeta u kaznenom prostoru gostiju.
79. minut
Igrač utakmice Mirko Ivanić je dobio odmor, na terenu je štoper Radovan Pankov.
74. minut
Zlatni "orlić" sa Novog Zelanda Staniša Mandić je na terenu umesto strelca jedinog gola za Metalac Cvetkovića.
67. minut
Minijatura Kataija, savršen pas za Pavkova, gol visokog napadača, ali je bio ofsajd. Ostaje 1:2 u Gornjem Milanovcu.
62. minut
Stojanović i Stuparević menjaju Fićovića i Antonijevića.
60. minut
Milan Gajić je zamenio imenjaka Rodića.
57. minut
GOOOOOL, 1:2! Ivanić je povukao loptu sa centra, dao pas u prazno, Pavkov je utrčao u kazneni prostor sa desne strane i rutinski, po zemlji, zatresao mrežu domaćina.
52. minut
Prva šansa za Zvezdu u nastavku meča. Kanga je centrirao, Ohi šutirao glavom pored gola.
46. minut
Zvezda kreće u drugom delu sa dva napadača. Milan Pavkov je zamenio Bena.

45+1
GOOOOOL, 1:1! Ohi! Crvena zvezda je izjednačila u prvom minutu nadoknade. Katai je centrirao, a Norvežanin glavom matirao Markovića. Bio je to nastavak akcije u kojoj je Pićini volejom pogodio prečku.
39. minut
Katai je pokušao da lobuje golmana Markovića, ali preko gola.

32. minut
GOOOOOL! Metalac je poveo pogotkom Cvetkovića. Dragović je izgubio loptu na centru, u napad je krenuo Metalac, a na kraju je lopta prošla kroz noge Erakoviću i stigla do Cvetkovića. Nije imao pretežak posao i savladao je Borjana.
28. minut
Metalac se ne predaje. Pokušao je Cvetković sa desnog krila, Borjan je odbranio uz malo muke. Žuti karton u sledećem napadu za desnog beka Zvezde Kristijana Pićinija.
26. minut
Ivanić pravi dar-mar po levom krilu, vratio je loptu ka sredini, raspalio je Kanga sa 15 metara, ali pored gola. Posle toga žuti karton je dobio igrač domaćina Stojić zbog prigovora.
22. minut
Žestok pritisak gostiju. Ivanić je dva-tri puta promešao odbranu tima iz Gornjeg Milanovca, ali crveno-beli nisu materijalizovali par minuta dominacije na terenu.
16. minut
Zapretio je i Metalac. Fićović je probio po desnom boku, na drugoj stativi je natrčao Antonijević, ali je šutirao pored gola.
14. minut
Raspoloženi ben je pronašao na drugoj stativi Ivanića, ali je kreativni vezista šutirao samo u golmana Metalca Markovića. Druga prilika za Beograđane iz drugog konkretnog napada na utakmici.
10. minut
Prva šansa za crveno-bele. Ben je povukao kontranapad, ali se spetljao i pao, Ohi je stigao do lopte i šuitao u rašlje, ali je golman Marković izbacio loptu u korner. Bila je to prva akcija gostiju koje je domaćin prilično iznenadio na startu utakmice.
4. minut
Metalac je hrabro počeo meč, lopta je u uvodnim minutima uglavnom pred kaznenim prostorom gostiju.