САД СЕ ЗВЕЗДА ПИТА У СУПЕРЛИГИ: Црвено-бели преживели бурно гостовање у Горњем Милановцу, Павков поново Станковићев херој (ВИДЕО)

14.03.2022. 15:22 18:04
Milan Pavkov
Милан Павков / Извор: МН Press

Занимљив меч у 27. колу.

Црвена звезда је стигла Партизан! Много теже него што се очекивало црвено-бели су као гости савладали претпоследњи тим Суперлиге Металац са 2:1 (1:1) у мечу без гарда, са много шанси на обе стране.

ГЛЕДАТЕ ЗВЕЗДА-РЕНЏЕРС? ОВО МОРАТЕ ЗНАТИ: Црвено-бели имају ВАЖНО обавештење

ПРАВО НИОТКУДА: Звезда довела фудбалере Лугана и Сандерленда (ВИДЕО)

НИЈЕ ДОЗВОЉЕНО КОМЕНТАРИСАЊЕ СУЂЕЊА, АЛИ... Одмах после меча огласили се из Партизана! Пенал или не? (ВИДЕО)

Домаћин је пружио жесток отпор тиму Дејана Станковића и извукао последњи атом снаге Београђанима уочи реванша осмине финала Llige Европе против Глазгов Ренџерса који је на програму у четвртак.

Међутим, на “Маракани” само могу да имају разлога за задовољство, јер после 27. кола имају идентичан број бодова као и лидер Партизан – 72, али ако остане идентичан број бодова у наредне три рунде, Звезда ће бити лидер уочи плеј-офа због бољег међусобног скора у двомечу са Партизаном.

Kristijan Pićini i Ohi Omojiuanfo
Кристијан Пићини и Охи Омојиуанфо / Извор: МН Press

Судбина првенства сада је у рукама црвено-белих, а за ову привилегију навијачи клуба из Љутице Богдана треба да захвале голгетерима Охију Омоијуанфу и Милану Павкову.

Звездини нападачи урадили су оно што се од њих очекује, искористили по једну шансу на савршене асистенције Катаија и Иванића и скинули камен са срца тренеру Дејану Станковићу.

Металац је сјајно ушао у меч, играо одлично у пвом полувремену. Иако су гости имали више шанси, тим из Горњег Милановца је први стигао до гола, после велике грешке Драговића на центру коју је казнио Цветковић у 32. минуту.

Aleksandar Dragović
Александар Драговић / Извор: МН Press

Радост домаћина је трајала само до последњих тренутака првог полувремена, када је Охи изједначио. У наставку меча, џокер са клупе Милан Павков је урадио оно што је много пута током епизоде у Црвеној звезди и новим поготком обезбедио бодове гостима.

Металац - Црвена звезда 1:2 (1:1)

СУДИЈА: Новак Симовић.

МЕТАЛАЦ: Марковић – Влалукин, Стојић, Бачкуља, Милићевић, Антонијевић (од 62. Стојановић) – Крајишник, Чађеновић – Цветковић (од 74. Мандић), Фићовић (од 62. Ступаревић) – Престиж.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Борјан - Пићини, Ераковић, Драговић, Родић (од 60. Гајић) - Саного, Канга - Иванић (од 79. Панков), Катаи, Бен (од 46. Павков) - Охи (од 68. Срнић).

У наставку извештаја прочитајте како је текао меч у Горњем Милановцу.

КРАЈ МЕЧА

90 2
Одличан шут Канге у десни доњи угао, брани Марковић.
90. минут
Нови прекид пред голом Звезде, на трави су остали капитен Металца Стојић и нападач гостију Павков после судара у шеснаестерцу београдског тима.
85. минут
Стојић није успео да озбиљније угрози Борјана после корнера и рикошета у казненом простору гостију.
79. минут
Играч утакмице Мирко Иванић је добио одмор, на терену је штопер Радован Панков.
74. минут
Златни "орлић" са Новог Зеланда Станиша Мандић је на терену уместо стрелца јединог гола за Металац Цветковића.
67. минут
Минијатура Катаија, савршен пас за Павкова, гол високог нападача, али је био офсајд. Остаје 1:2 у Горњем Милановцу.
62. минут
Стојановић и Ступаревић мењају Фићовића и Антонијевића.
60. минут
Милан Гајић је заменио имењака Родића.
57. минут
ГОООООЛ, 1:2! Иванић је повукао лопту са центра, дао пас у празно, Павков је утрчао у казнени простор са десне стране и рутински, по земљи, затресао мрежу домаћина.
52. минут
Прва шанса за Звезду у наставку меча. Канга је центрирао, Охи шутирао главом поред гола.
46. минут
Звезда креће у другом делу са два нападача. Милан Павков је заменио Бена.

45 1
ГОООООЛ, 1:1! Охи! Црвена звезда је изједначила у првом минуту надокнаде. Катаи је центрирао, а Норвежанин главом матирао Марковића. Био је то наставак акције у којој је Пићини волејом погодио пречку.
39. минут
Катаи је покушао да лобује голмана Марковића, али преко гола.

32. минут
ГОООООЛ! Металац је повео поготком Цветковића. Драговић је изгубио лопту на центру, у напад је кренуо Металац, а на крају је лопта прошла кроз ноге Ераковићу и стигла до Цветковића. Није имао претежак посао и савладао је Борјана.
28. минут
Металац се не предаје. Покушао је Цветковић са десног крила, Борјан је одбранио уз мало муке. Жути картон у следећем нападу за десног бека Звезде Кристијана Пићинија.
26. минут
Иванић прави дар-мар по левом крилу, вратио је лопту ка средини, распалио је Канга са 15 метара, али поред гола. После тога жути картон је добио играч домаћина Стојић због приговора.
22. минут
Жесток притисак гостију. Иванић је два-три пута промешао одбрану тима из Горњег Милановца, али црвено-бели нису материјализовали пар минута доминације на терену.
16. минут
Запретио је и Металац. Фићовић је пробио по десном боку, на другој стативи је натрчао Антонијевић, али је шутирао поред гола.
14. минут
Расположени бен је пронашао на другој стативи Иванића, али је креативни везиста шутирао само у голмана Металца Марковића. Друга прилика за Београђане из другог конкретног напада на утакмици.
10. минут
Прва шанса за црвено-беле. Бен је повукао контранапад, али се спетљао и пао, Охи је стигао до лопте и шуитао у рашље, али је голман Марковић избацио лопту у корнер. Била је то прва акција гостију које је домаћин прилично изненадио на старту утакмице.
4. минут
Металац је храбро почео меч, лопта је у уводним минутима углавном пред казненим простором гостију.