21°C
08.05.2024.
117.1207
109.0205

SAMO JOŠ BAREZI NIJE DOBIO ŽUTI: Sudija delio kartone, Ibra fudbalske lekcije! Bombom srušio Rim (VIDEO)

31.10.2021. 23:06
Zlatan Ibrahimović
Zlatan Ibrahimović / Izvor: Reuters

Murinjo tužan ispraća 11. kolo u Seriji A.

Fudbaleri Milana su odoleli u Rimu, jedan spektakularan meč smo videli i na kraju su gosti slavili 2:1 protiv Rome.

VLAHOVIĆ VEĆ POSTAO LEGENDA: Srbin se zlatnim slovima upisao u ISTORIJU Fjorentine

RASPAMETIO GROBARE I POSLE MEČA: Saša Ilić nije krio šta želi Partizanu

LA LIGA: Srpski tandem konačno stigao do prve pobede

Od "rosonera" samo Franko Barezi nije dobio žuti karton, i to zato što ne igra fudbal četvrt veka, sudija Mareska se potrudio da čak i startovi koji nisu viđeni budu okarakterisani dovoljnim za upis u beležnicu, ali hrabro je odolela četa Stefana Piolija i na kraju slavila.

Poveo je Milan u 25. minutu pogotkom Zlatana Ibrahimovića jednim bombastičnim udarcem iz slobodnog udarca, Rui Patrisio je bio nemi posmatrač torpeda koji je pored njega promicao i ulazio u mrežu.

Prvi deo meča je završen rezultatom 1:0, a drugo poluvreme je počelo opet Ibrahimovićevom režijom. Šveđanin je srušen u kaznenom prostoru, prepustio je penal Franku Kesiju, koji je bio precizan za 2:0. Roma je mogla do sutra da igra i da ne napravi šansu, međutim jedan od sedam žutih kartona za Milan bio je drugi za Tea Ernandeza koji je u 66. minutu morao da napusti teren.

Nastavio je Milan organizovano da se brani, a Murinjovi puleni da ne nalaze prolaz i tek je posle karambola u trećem minutu nadoknade pogodio Stefan El Šaravi za 2:1, ali kasno je bilo za povratak.

Milan je upisao 10. pobedu u 11 mečeva ove sezone u Seriji A, izjednačio se sa Napolijem na prvom mestu, a Roma u prvu nedelju novembra ulazi sa pozicije četiri i sa 19 bodova, što je 12 manje od vodećeg dvojca.