12°C
27.04.2024.
117.1527
109.2537

LIGA ŠAMPIONA: Čelsi PONIZIO Staru damu, Plavci u osmini finala, Barsa strahuje od eliminacije

23.11.2021. 23:01
FK Juventus
FK Juventus / Izvor: Profimedia

Ubedljivo.

Fudbaleri Čelsija savladali su Juventus na Stamford Bridžu rezultatom 4:0 u 5. kolu grupe "H" Lige šampiona.

LIGA ŠAMPIONA: Ronaldo ulepšao DEBI Keriku, Junajted u OSMINI finala! Bavarska MAŠINA marširala po snegu (VIDEO)

BEZ ZIMOVANJA U EVROPI: Omladinci Zvezde eliminisani iz Lige šampiona

LIGA ŠAMPIONA: Saudijci za rekord, Azija dobila prvaka

Trebalo je da duel Plavaca i Stare dame predstavlja derbi pete runde, međutim, izabranici Tomasa Tuhela su sjajnom igrom u drugom poluvremenu pregazili italijanski tim i zasluženo obezbedili plasman u osminu finala najelitnijeg takmičenja.

Goste je do odmora "slomio" Trevo Šaloba u 25. minutu, ali tek posle intervencije video tehnologije. Najbolji srpski sudija Srđan Jovanović morao je da sačeka odluku iz VAR sobe, koja je bila potvrdna i Juventus je morao da krene sa centra.

Nastavio je domaćin sa napadima, Torinezi nijednom u prvom poluvremenu nisu ozbiljnije ugrozili gol Mendija, dok su Plavci propustili još nekoliko izglednih prilika.

Što im nije tada pošlo za nogom, jeste za samo 120 sekundi u drugom poluvremenu. Ekspresnim golovima Ris Džejms i Hadson Odoi su u 56. i 58. minutu praktično rešili sve dileme i obezbedili trijumf braniocu evropske titule. Konačan rezultat postavio je Verner u 95. minutu.

U istoj grupi Malme je na svom terenu remizirao sa Zenitom 1:1.

Barselona je u grupi E na Nou Kampu odigrala bez golova sa Benfikom, dok je Bajern ranije savladao Dinamo u Kijevu sa 2:1. Katalonci imaju svega dva boda više od trećeplasirane Benfike, a četu Ćavija u poslednjem kolu očekuje meč sa Bajernom. Ukoliko se kockice poklope, vrlo lako bi Barselona mogla završiti sezonu van najboljih šesnaest u Ligi šampiona.

Lil je pogotkom Davida minimalnim rezultatom kod kuće savladao Salzburg, a Sevilja golovima Jordana i Mira slavila nad Volfsburgom u Španiji (2:0).

Susret Jang Bojsa i Atalante u Švajcarskoj obeležila je goleada u samoj završnici. Vodili su Italijani sa 2:1 do 80. minuta, a onda je tim iz Berna preko Sijerija i Heftija preokrenuo, da bi konačnih 3:3 postavio iskusni Murijel u 88. minutu.

U toj grupi, Junajted je ranije savladao Viljareal sa 2:0.

Liga šampiona, 5. kolo

Utorak

Dinamo Kijev - Bajern 1:2 (Garmaš 70 - Levandovski 14, Koman 42)

Viljareal - Mančester junajted 0:2 (Ronaldo 78, Sančo 90)

Barselona - Benfika 0:0

Čelsi - Juventus 4:0 (Čaloba 25, DŽejms 56, Loftus-Čik 58, Verner 90+5)

Lil - Salcburg 1:0 (David 31)

Malme - Zenit 1:1(Riks 28 - Rakicki 90+2 pen)

Sevilja - Volfsburg 2:0 (DŽordan 13, Mir 90+7)

Jang Bojs - Atalanta 3:3 (Sibateu 39, Sijero 80, Hefti 84 - Zapata 10, Palomino 51, Murijel 88)