ЛИГА ШАМПИОНА: Челси ПОНИЗИО Стару даму, Плавци у осмини финала, Барса страхује од елиминације

23.11.2021. 23:01
FK Juventus
ФК Јувентус / Извор: Профимедиа

Убедљиво.

Фудбалери Челсија савладали су Јувентус на Стамфорд Бриџу резултатом 4:0 у 5. колу групе "Х" Лиге шампиона.

ЛИГА ШАМПИОНА: Роналдо улепшао ДЕБИ Керику, Јунајтед у ОСМИНИ финала! Баварска МАШИНА марширала по снегу (ВИДЕО)

БЕЗ ЗИМОВАЊА У ЕВРОПИ: Омладинци Звезде елиминисани из Лиге шампиона

ЛИГА ШАМПИОНА: Саудијци за рекорд, Азија добила првака

Требало је да дуел Плаваца и Старе даме представља дерби пете рунде, међутим, изабраници Томаса Тухела су сјајном игром у другом полувремену прегазили италијански тим и заслужено обезбедили пласман у осмину финала најелитнијег такмичења.

Госте је до одмора "сломио" Трево Шалоба у 25. минуту, али тек после интервенције видео технологије. Најбољи српски судија Срђан Јовановић морао је да сачека одлуку из ВАР собе, која је била потврдна и Јувентус је морао да крене са центра.

Наставио је домаћин са нападима, Торинези ниједном у првом полувремену нису озбиљније угрозили гол Мендија, док су Плавци пропустили још неколико изгледних прилика.

Што им није тада пошло за ногом, јесте за само 120 секунди у другом полувремену. Експресним головима Рис Џејмс и Хадсон Одои су у 56. и 58. минуту практично решили све дилеме и обезбедили тријумф браниоцу европске титуле. Коначан резултат поставио је Вернер у 95. минуту.

У истој групи Малме је на свом терену ремизирао са Зенитом 1:1.

Барселона је у групи Е на Ноу Кампу одиграла без голова са Бенфиком, док је Бајерн раније савладао Динамо у Кијеву са 2:1. Каталонци имају свега два бода више од трећепласиране Бенфике, а чету Ћавија у последњем колу очекује меч са Бајерном. Уколико се коцкице поклопе, врло лако би Барселона могла завршити сезону ван најбољих шеснаест у Лиги шампиона.

Лил је поготком Давида минималним резултатом код куће савладао Салзбург, а Севиља головима Јордана и Мира славила над Волфсбургом у Шпанији (2:0).

Сусрет Јанг Бојса и Аталанте у Швајцарској обележила је голеада у самој завршници. Водили су Италијани са 2:1 до 80. минута, а онда је тим из Берна преко Сијерија и Хефтија преокренуо, да би коначних 3:3 поставио искусни Муријел у 88. минуту.

У тој групи, Јунајтед је раније савладао Виљареал са 2:0.

Лига шампиона, 5. коло

Уторак

Динамо Кијев - Бајерн 1:2 (Гармаш 70 - Левандовски 14, Коман 42)

Виљареал - Манчестер јунајтед 0:2 (Роналдо 78, Санчо 90)

Барселона - Бенфика 0:0

Челси - Јувентус 4:0 (Чалоба 25, Џејмс 56, Лофтус-Чик 58, Вернер 90 5)

Лил - Салцбург 1:0 (Давид 31)

Малме - Зенит 1:1(Рикс 28 - Ракицки 90 2 пен)

Севиља - Волфсбург 2:0 (Џордан 13, Мир 90 7)

Јанг Бојс - Аталанта 3:3 (Сибатеу 39, Сијеро 80, Хефти 84 - Запата 10, Паломино 51, Муријел 88)