ZVEZDA KRENULA, PA STALA: Ipak, Baharovi momci nose bodove "sa krova"

28.10.2023. 18:55
FK Crvena zvezda
FK Crvena zvezda / Izvor: MN Press

Meč 13. kola.

Fudbaleri IMT-a su na stadionu Voždovca namučili Crvenu zvezdu u meču 13. kola Superlige Srbije. Crveno-beli su krenuli jako i već su na polovini prvog dela imali prednost od 2:0, ali Radočaj je u 71. minutu golom doneo uzbuđenje. Ipak, do kraja su izabranici Baraka Bahara održali prednsot i zasluženo slavili sa 2:1.

Igor Duljaj, FK Partizan

ŠTA ZNAČI DULJAJU DESET VEZANIH POBEDA: Ja to nikada nisam vrednovao

BEKAM JE SIGURNO PONOSAN: Kejn postigao golčinu SA SVOJE POLOVINE terena! Senzacionalno (VIDEO)Hari

SUPERLIGA SRBIJE: Radnik ostao "kratkih rukava" u SurduliciFK Radnik

SUPERLIGA SRBIJE: Radnik ostao "kratkih rukava" u Surdulici

Prva ozbiljnija prilika je viđena u drugom minutu kada je Jovan Mijatović već bio savladao golmana, ali je Petar Ćirković odbranio svoju mrežu. Zatim je gol domaćih visio "o koncu" i u 16. minutu kada je Marko Stamenić sa nekoih 20 metara fenomenalno šutirao, ali lopta je pogodila levu stativu gola Bojana Vukmirovića.

Ipak, u 22. minutu Kraso je uspeo da matira golmana domaćih. Fenomenalno se snašao i pucao neodbranjivo po zemlji.

Ssamo tri minuta klasnije Piter Olajinka je iskoristio lepu asistenciju Vladimira Lučića i rutinski je pogodio za 2:0.

Superliga, 13. kolo

IMT – Crvena zvezda 1:2 (0:2)

Strelci: Radočaj 71. Kraso 22, Olajinka 25.

Stadion: Stadion FK Voždovac (Beograd)

Sudija: Jovan Šegrt

IMT: Vukmirović, Ćirković, Delević, Džinović, Golubović (od 62. Radočaj), Kodžić (od 69. U. Stamenić), Krstić, L. Luković (od 46. Krstć), Vukić, Vuković (od 46. Savić), Zuev (od 69. Ajdinović).

CRVENA ZVEZDA: Glazer (od 46. Popović), Nedeljković, Điga, Dragović, Rodić (od 46. L. Nikolić), M. Stamenić, Kanga, Lučić, Olajinka (od 74. Endiaj), Kraso (od 63. Katai), Mijatović.

Pred kraj prvog dela se povredio golman Zvezde Omri Glazer, pa je u nastavku između stativa stao Zoran Popović.

Izgledalo je da Zvezda lagano privodi meč kraju kada je Vladimir Radočaj je 72. minutu postigao gol, možda i pomalo srećno, ali moguće je i da je gađao.

Uspeli su gosti da sačuvaju prednost iako su i imali nekoliko prilika da overe trijumf i pre poslednjeg zvižduka sudije Jovana Šegrta.