ISTORIJSKA BRUKA REALA: Atletiko im dao 7 KOMADA, samo Košta 4, a povredio se i Luka Jović (VIDEO+FOTO)

27.07.2019. 08:02
FK Real - FK Atletiko
FK Real - FK Atletiko / Izvor: Reuters
Igrano u Sjedinjenim Američkim Državama.

Fudbaleri Atletika ubedljivo su pobedili gradskog rivala, ekipu Real Madrida u prijateljskoj utakmici u Ist Raterfordu u Sjedinjenim Američkim Državama. Rezultat je bio čak 7:3 u korist Jorgandžija, a čak četiri dao je Dijego Košta. Ono što može da brine trenera Reala Zinedina Zidana (osim sedam golova) je i povreda Luke Jovića. Srpski reprezentativac je bio starter, ali je igru napustio u 30. minutu, posle sudara sa golmanom Atletika, Janom Oblakom. Zamenio ga je Karim Benzema.

NAJAVIO SJAJNU SEZONU: Luka Jović BRUTALNIM udarcem PROBUŠIO mrežu! Potez koji je ODUŠEVIO Pirineje (VIDEO)

MEGA TRANSFER TRESE ŠPANIJU: Rešena je sudbina Bejla, imaće veću platu nego u Realu (FOTO)

SPARSI ODREŠILI KESU: Vicešampion Evrope dovodi argentinski TANDEM za 150.000.000 evra (FOTO)

Već na poluvremenu Atletiko je vodio sa 5:0, uz tri pogotka Košte. Kasnije poraz samo ublažen.

Po svemu sudeći, reč je o povredi skočnog zgloba i ostaje da se vidi koliko je ozbiljna.

Na terenu je bilo i koškanja u kojem su učestvovali skoro svi igrači. Košta je u 65. minutu oštro startovao na Karvahala, a onda je došlo do opšteg meteža. Na kraju su glavni akteri dobili crvene kartone, a najvažnije detalje možete da pogledate u klipu.

Iako je igrana prijateljska utakmica, ovaj poraz sigurno boli navijače Reala. Primljeno je sedam golova, a dao ih je veliki i "omraženi" rival. Najubedljiviji poraz doživeli su u prvenstvu davne 1930. godine (5. novembar), od Espanjola (8:1). Bilo je i "šestica" u sezoni 1974/75 od Saragose (6:1), i na svom terenu 2008/09 od Barselone - 6:2.

Izgleda da su treneri Dijego Simeone i Zinedin Zidan očigledno imali drugačiji pristup u test meču. Odnosno da ga je Argentinac shvatio mnogo ozbiljnije.