ИСТОРИЈСКА БРУКА РЕАЛА: Атлетико им дао 7 КОМАДА, само Кошта 4, а повредио се и Лука Јовић (ВИДЕО+ФОТО)

27.07.2019. 08:02
FK Real - FK Atletiko
ФК Реал - ФК Атлетико / Извор: Реутерс

Играно у Сједињеним Америчким Државама.

Фудбалери Атлетика убедљиво су победили градског ривала, екипу Реал Мадрида у пријатељској утакмици у Ист Ратерфорду у Сједињеним Америчким Државама. Резултат је био чак 7:3 у корист Јорганџија, а чак четири дао је Дијего Кошта. Оно што може да брине тренера Реала Зинедина Зидана (осим седам голова) је и повреда Луке Јовића. Српски репрезентативац је био стартер, али је игру напустио у 30. минуту, после судара са голманом Атлетика, Јаном Облаком. Заменио га је Карим Бензема.

НАЈАВИО СЈАЈНУ СЕЗОНУ: Лука Јовић БРУТАЛНИМ ударцем ПРОБУШИО мрежу! Потез који је ОДУШЕВИО Пиринеје (ВИДЕО)

МЕГА ТРАНСФЕР ТРЕСЕ ШПАНИЈУ: Решена је судбина Бејла, имаће већу плату него у Реалу (ФОТО)

СПАРСИ ОДРЕШИЛИ КЕСУ: Вицешампион Европе доводи аргентински ТАНДЕМ за 150.000.000 евра (ФОТО)

Већ на полувремену Атлетико је водио са 5:0, уз три поготка Коште. Касније пораз само ублажен.

По свему судећи, реч је о повреди скочног зглоба и остаје да се види колико је озбиљна.

На терену је било и кошкања у којем су учествовали скоро сви играчи. Кошта је у 65. минуту оштро стартовао на Карвахала, а онда је дошло до општег метежа. На крају су главни актери добили црвене картоне, а најважније детаље можете да погледате у клипу.

Иако је играна пријатељска утакмица, овај пораз сигурно боли навијаче Реала. Примљено је седам голова, а дао их је велики и "омражени" ривал. Најубедљивији пораз доживели су у првенству давне 1930. године (5. новембар), од Еспањола (8:1). Било је и "шестица" у сезони 1974/75 од Сарагосе (6:1), и на свом терену 2008/09 од Барселоне - 6:2.

Изгледа да су тренери Дијего Симеоне и Зинедин Зидан очигледно имали другачији приступ у тест мечу. Односно да га је Аргентинац схватио много озбиљније.