IZNENAĐENJE U HELSINKIJU: Kazahstan posle preokreta savladao Finsku

17.10.2023. 20:12
Fudbalska reprezentacija Kazahstana
Fudbalska reprezentacija Kazahstana / Izvor: Profimedia

Kazahstanci ostali u igri za plasman na Evropsko prvenstvo.

Fudbalska reprezentacija Kazahstana pobedila je večeras posle preokreta u Helsinkiju selekciju Finske rezultatom 2:1 (0:1) u meču grupe H kvalifikacija za Evropsko prvenstvo, koje će biti održano naredne godine u Nemačkoj.

AKO SE TO DESI, ZA NJEGA JE SEZONA ZAVRŠENA: Fađoliju preti sedam meseci suspenzije

Bundesliga uvodi VAR aplikaciju za navijače na stadionima

Pirlo ostaje trener fudbalera Sampdorije

Finska je povela golom Roberta Tejlora u 28. minutu i imala prednost na poluvremenu. Preokret i pobedu gostima doneo je Bahtijor Zajnutdinov u 77. iz penala i 90. minutu.

Na prvom mestu na tabeli nalazi se Slovenija sa 16 bodova, koliko ima i drugoplasirana Danska. Kazahstan je treći sa 15, dok je Finska na četvrtoj poziciji sa 12. Severna Irska je peta sa šest bodova, dok je San Marino poslednji bez bodova.