ИЗНЕНАЂЕЊЕ У ХЕЛСИНКИЈУ: Казахстан после преокрета савладао Финску

17.10.2023. 20:12
Fudbalska reprezentacija Kazahstana
Фудбалска репрезентација Казахстана / Извор: Профимедиа

Казахстанци остали у игри за пласман на Европско првенство.

Фудбалска репрезентација Казахстана победила је вечерас после преокрета у Хелсинкију селекцију Финске резултатом 2:1 (0:1) у мечу групе Х квалификација за Европско првенство, које ће бити одржано наредне године у Немачкој.

АКО СЕ ТО ДЕСИ, ЗА ЊЕГА ЈЕ СЕЗОНА ЗАВРШЕНА: Фађолију прети седам месеци суспензије

Бундеслига уводи ВАР апликацију за навијаче на стадионима

Пирло остаје тренер фудбалера Сампдорије

Финска је повела голом Роберта Тејлора у 28. минуту и имала предност на полувремену. Преокрет и победу гостима донео је Бахтијор Зајнутдинов у 77. из пенала и 90. минуту.

На првом месту на табели налази се Словенија са 16 бодова, колико има и другопласирана Данска. Казахстан је трећи са 15, док је Финска на четвртој позицији са 12. Северна Ирска је пета са шест бодова, док је Сан Марино последњи без бодова.