KOMJUNITI ŠILD: Arsenal preko penala savladao Liverpul!

29.08.2020. 19:49
FK Arsenal
FK Arsenal / Izvor: Reuters

Uzbudljiva utakmica na Vembliju.

Arsenal je osvojio Komjuniti šild! Izjednačena borba u toku većine meča, regularnih 90 minuta se završilo rezultatom 1:1. Usledili su penali u kojima se bolje snašla ekipa Mikela Artete i tako protiv svog velikog rivala Liverpula stigla do prvog trofeja u sezoni.

NOVA MILOVA BRUKA: Skandal u crnogorskoj ligi! Odložen meč zbog boja Srbije na stadionu (FOTO DOKAZ)

KORONA VLADA HRVATSKOM: Zaražen fudbaler Hajduka i selektor reprezentacije!

ŽURKA: Navijači TSC-a svojim ljubimcima priredili SPEKTAKL! (FOTO)

Liverpul je otvorio bolje utakmicu, prvak Engleske je prvi stigao i do pogotka, ali je gol Virdžila Van Dajka ubrzo i poništen. Arsenal je odmah reagovao,  Bukaja Sako pronalazi kapitena Pjer Emerika Obamejanga na levoj strani, a Gabonac u 12 minutu, lepim udarcem matira Alisona.

Po povratku sa pauze Redsi su bili konkretniji. Sadio Mane je imao par odličnih šansi, ali je Emilijano Martinez bio siguran. Međutim, upornost fudbalera Jiriga Klopa se isplatila u 73. minutu kada je rezervista Takumi Minamino savladao odličnog Argentinca.

Do kraja susreta nije bilo promene rezultata te se prešlo na izvođenje jedanaesteraca.

Prvu seriju je otvorio Mo Salah, Egipćanin siguran za 1:0 - Nelson uzvraća za 1:1.

Fabinjo takođe siguran, na 2:2 izjednačuje Mejtland-Najls.

Mladi Bruvster pogađa prečku, Soareš rutinskim udarcem donosi prednost Arsenalu 3:2.

Minamino izjednačuje na 3:3, David Luiz sigurno vara sunarodnika Alisona za 4:3.

Džouns siguran za 4:4, Obamejang siguran i sa kreča donosi novi trofej svom timu 5:4.