КОМЈУНИТИ ШИЛД: Арсенал преко пенала савладао Ливерпул!

29.08.2020. 19:49
FK Arsenal
ФК Арсенал / Извор: Реутерс

Узбудљива утакмица на Вемблију.

Арсенал је освојио Комјунити шилд! Изједначена борба у току већине меча, регуларних 90 минута се завршило резултатом 1:1. Уследили су пенали у којима се боље снашла екипа Микела Артете и тако против свог великог ривала Ливерпула стигла до првог трофеја у сезони.

НОВА МИЛОВА БРУКА: Скандал у црногорској лиги! Одложен меч због боја Србије на стадиону (ФОТО ДОКАЗ)

КОРОНА ВЛАДА ХРВАТСКОМ: Заражен фудбалер Хајдука и селектор репрезентације!

ЖУРКА: Навијачи ТСЦ-а својим љубимцима приредили СПЕКТАКЛ! (ФОТО)

Ливерпул је отворио боље утакмицу, првак Енглеске је први стигао и до поготка, али је гол Вирџила Ван Дајка убрзо и поништен. Арсенал је одмах реаговао,  Букаја Сако проналази капитена Пјер Емерика Обамејанга на левој страни, а Габонац у 12 минуту, лепим ударцем матира Алисона.

По повратку са паузе Редси су били конкретнији. Садио Мане је имао пар одличних шанси, али је Емилијано Мартинез био сигуран. Међутим, упорност фудбалера Јирига Клопа се исплатила у 73. минуту када је резервиста Такуми Минамино савладао одличног Аргентинца.

До краја сусрета није било промене резултата те се прешло на извођење једанаестераца.

Прву серију је отворио Мо Салах, Египћанин сигуран за 1:0 - Нелсон узвраћа за 1:1.

Фабињо такође сигуран, на 2:2 изједначује Мејтланд-Најлс.

Млади Брувстер погађа пречку, Соареш рутинским ударцем доноси предност Арсеналу 3:2.

Минамино изједначује на 3:3, Давид Луиз сигурно вара сународника Алисона за 4:3.

Џоунс сигуран за 4:4, Обамејанг сигуран и са креча доноси нови трофеј свом тиму 5:4.