KRAH OMLADINACA: Šljivić sprečio totalnu bruku Orlića

26.03.2024. 18:09
Radovan Krivokapić
Radovan Krivokapić / Izvor: MN Press

Omladinska reprezentacija Srbije (U19) završila je učeće u elit rundi kvalifikacija koji se održalo u portugalskom gradu Aveiru na poslednjem mestu.

Posle poraza od Danske (1:3) i domaćina Portugalije (1:4) izabranici selektora Radovana Krivokapića odigrali su nerešeno sa selekcijom Grčke 3:3 i završrili na poslednjem mestu.

Orlići su odlično počeli utakmicu i poveli golom Vojina Serafimovića je već u trećem minutu, a kad je Jovan Šljivić  duplirao vođstvo u 48. minutu činilo da će naš mladi tim časno i sa pobedom završiti turnir u Aveiru.

Međutim, usledio strahovit pad u igri Krivokapičevih izabranika. Grci su u razmaku od 20 minuta preokrenuli rezultat i poveli sa 3:2. Aleksiu je sa dva pogotka i Gkitersos su doneli preokret do 78. minuta

Ipak u 88. minutu svojim drugim golom na utakmici Jovan Šljivić je postavio konačan rezultat i sprečio totalnu bruku Orlića.

Plasman na završni turnir iz naše grupe obezbedila je Danska pobedom protiv Portugalije 2:0.