КРАХ ОМЛАДИНАЦА: Шљивић спречио тоталну бруку Орлића

26.03.2024. 18:09
Radovan Krivokapić
Радован Кривокапић / Извор: МН Press

Омладинска репрезентација Србије (У19) завршила је учеће у елит рунди квалификација који се одржало у португалском граду Авеиру на последњем месту.

После пораза од Данске (1:3) и домаћина Португалије (1:4) изабраници селектора Радована Кривокапића одиграли су нерешено са селекцијом Грчке 3:3 и завршрили на последњем месту.

Орлићи су одлично почели утакмицу и повели голом Војина Серафимовића је већ у трећем минуту, а кад је Јован Шљивић  дуплирао вођство у 48. минуту чинило да ће наш млади тим часно и са победом завршити турнир у Авеиру.

Међутим, уследио страховит пад у игри Кривокапичевих изабраника. Грци су у размаку од 20 минута преокренули резултат и повели са 3:2. Алексиу је са два поготка и Гкитерсос су донели преокрет до 78. минута

Ипак у 88. минуту својим другим голом на утакмици Јован Шљивић је поставио коначан резултат и спречио тоталну бруку Орлића.

Пласман на завршни турнир из наше групе обезбедила је Данска победом против Португалије 2:0.