KUP KONFEDERACIJA: Putin na ČUDU od stadiona gledao pobedu Rusije (FOTO)

Srbija Danas/Beta
Vladimir Putin
Vladimir Putin / Izvor: Reuters

U drugoj utakmici Grupe A u nedelju će se sastati Portugal i Meksiko.

Fudbalska reprezentacija Rusije pobedila je u Sankt Peterburgu Novi Zeland sa 2:0 u prvoj utakmici Grupe A Kupa konfederacija. Rusija je na potpuno novom stadionu vrednom 750 miliona evra u Sankt Peterburgu pred oko 65.000 gledalaca nadigrala Novi Zeland.

ZAVRŠENA IDILA U ČELSIJU? Konte bi da ODE (FOTO)

POTRESI U MADRIDU: Ronaldo ŽELI DA ODE iz Reala (FOTO)

Domaćin predstojećeg Svetskog prvenstva poveo je u 31. minutu posle sjajne akcije. Denis Glušakov iskoristio je proigravanje u prazan prostor, prebacio golmana i presledio loptu ka golu, gde ju je na gol-liniji zakačio Majkl Boksal, ali nije uspeo da je izbaci iz mreže, pa mu je pripisan autogol. Rusija je nastavila sa inicijativom, a konačan rezultat postavio je Fedor Smolov u 69. minutu posle dodavanja s desne strane. U drugoj utakmici Grupe A u nedelju će se sastati Portugal i Meksiko.

Otvaranju Kupa konfederacija, koji se tradicionalno održava godinu dana ranije u zemlji domaćina narednog Svetskog prvenstva, prisustvovao je predsednik Rusije Vladimir Putin. On je svima poželeo dobrodošlicu i rekao da od Rusije očekuje znatno bolje igre nego u prethodnom periodu.

ZEMUN POČEO PRIPREME ZA SUPERLIGU: Milanović OTKRIO planove! (GALERIJA)