КУП КОНФЕДЕРАЦИЈА: Путин на ЧУДУ од стадиона гледао победу Русије (ФОТО)

Србија Данас/Бета
Vladimir Putin
Владимир Путин / Извор: Реутерс

У другој утакмици Групе А у недељу ће се састати Португал и Мексико.

Фудбалска репрезентација Русије победила је у Санкт Петербургу Нови Зеланд са 2:0 у првој утакмици Групе А Купа конфедерација. Русија је на потпуно новом стадиону вредном 750 милиона евра у Санкт Петербургу пред око 65.000 гледалаца надиграла Нови Зеланд.

ЗАВРШЕНА ИДИЛА У ЧЕЛСИЈУ? Конте би да ОДЕ (ФОТО)

ПОТРЕСИ У МАДРИДУ: Роналдо ЖЕЛИ ДА ОДЕ из Реала (ФОТО)

Домаћин предстојећег Светског првенства повео је у 31. минуту после сјајне акције. Денис Глушаков искористио је проигравање у празан простор, пребацио голмана и преследио лопту ка голу, где ју је на гол-линији закачио Мајкл Боксал, али није успео да је избаци из мреже, па му је приписан аутогол. Русија је наставила са иницијативом, а коначан резултат поставио је Федор Смолов у 69. минуту после додавања с десне стране. У другој утакмици Групе А у недељу ће се састати Португал и Мексико.

Отварању Купа конфедерација, који се традиционално одржава годину дана раније у земљи домаћина наредног Светског првенства, присуствовао је председник Русије Владимир Путин. Он је свима пожелео добродошлицу и рекао да од Русије очекује знатно боље игре него у претходном периоду.

ЗЕМУН ПОЧЕО ПРИПРЕМЕ ЗА СУПЕРЛИГУ: Милановић ОТКРИО планове! (ГАЛЕРИЈА)