26.04.2024.
117.1627
109.3752

KUP SRBIJE: Zvezda poslednji učesnik polufinala! Crveno-beli savladali Radnik (VIDEO)

13.03.2019. 18:39
FK Crvena zvezda
FK Crvena zvezda / Izvor: MN Press
Gosti iz Surdulice kasno došli do gola.

Crvena zvezda je poslednji polufinalista Kupa Srbije. Fudbaleri crveno-belih su u četvrtfinalnom okršaju na domaćem terenu savladali surdulički Radnik rezultatom 2:1, a golove su postigli Mirko Ivanić u 17. i El Fardu Ben u 44. minutu utakmice za domaći tim, a utešni pogodak za goste postigao je Igor Zlatanović sa bele tačke u sudijskoj nadoknadi meča.

OSTAJE DUGO U ZVEZDI: Marin potpisao novi ugovor i najavio Ligu šampiona!

PRŠTALO JE NA TELEOPTIKU: Zvezda slavila u Večitom derbiju omladinaca (VIDEO+FOTO)

Crveno-beli su se tako pridružili Partizanu, Radničkom i Mladosti koji su ranije danas obezbedili plasman među četiri najbolja tima najmasovnijeg klupskog takmičenja u državi.

Dešavanja sa utakmice na stadionu "Rajko Mitić" iz minuta u minut možete pratiti na sajtu Srbija Danas.

KRAJ!
Crvena zvezda je u polufinalu.
90+1. minut:
GOL 2:1! Igor Zlatanović je bio siguran. Ofanzivni vezista Surduličana je poslao loptu u jednu a Borjana u drugu stranu.
90. minut:
Penal za Radnik! Miloš Vulić je faulirao Predraga Đorđevića i sudija Bojan Nikolić je pokazao na belu tačku.
85. minut:
Fudbaleri Crvene zvezde imaju inicijativu, ali bez konkretnih prilika za gol.
78. minut:
Umrtvili su tempo igre domaći fudbaleri, a poslednju izmenu je napravio Vladan Milojević koji je na teren poslao mladog Dejana Joveljića umesto Milana Pavkova.
67. minut:
Vladan Milojević je dao priliku Milošu Vuliću koji je upravo zamenio Mirka Ivanića.
64. minut:
Poslednju izmenu je napravio Milan Milanović, Predrag Đorđević je zamenio Bojana Bojića.
61. minut:
Fenomenalan šut Ivanića i još bolja odbrana Lekića. Doskorašnji igrač BATE-a je opalio po lopti sa distance i ona je lelujala, a golman Radnika je nekako uspeo nogom da interveniše. Ovo se ne viđa često.
59. minut:
Nova šansa za Crvenu zvezdu. Lorenco Ebisilio je ušao u šesnaesterac sa leve strane i šutirao, ali je Lekić odlično intervenisao i odbio loptu u korner.
53. minut:
Odličan pokušaj Milana Pavkova sa ivice kaznenog prostora. Namestio se snažni napadač, naciljao, ali je lopta prohujala tik preko prečke.
46. minut:
Čak tri promene su u pauzi napravili treneri. Vladan Milojević je na teren poslao Lorenca Ebisilija umesto Erika Jirke, dok je Milan Milanović u igru ubacio Igora Zlatanovića i Dušan Stevanović umesto Frensisa Keremeha i Uroša Damnjanovića.

POLUVREME:
Ekipa Crvene zvezde zasluženo vodi na poluvremenu rezultatom 2:0.
44. minut:
GOL 2:0! Prednost crveno-belih duplirao je El Fardu Ben. Reprezentativac Komorskih ostrva sjajno je izveo slobodan udarac i golman Radnika Milovan Lekić nije imao šanse.
41. minut:
Prvi žuti karton dobio je Uroš Damnjanović zbog opasne igre u duelu sa veljkom Simićem.
36. minut:
Igrači Radnika su tražili penal signalizirajući igranje rukom Milana Gajića, ali sudija Nikolić je ostao nem.
35. minut:
Ušao je Ben sa desne strane u šesnaesterac i gađao bliži ugao, ali lopta je prošla pored stative.
33. minut:
Obrukao se Simić. Jirka ga je proigrao fenomenalno sa desne strane, ali omaleni krilni igrač nije uspeo sa deset metara da pogodi mrežu iz sjajne prilike.
27. minut:
Ivanić se sjajnom fintom oslobodio čuvara i šutirao sa 20-ak metara, ali pravo u Lekića.
17. minut:
GOL 1:0! Mirko Ivanić postigao je prvenac u crveno-belom dresu. Ben je izveo korner, a reprezentativac Crne Gore je preciznim udarcem glavom poslao loptu u mrežu.
14. minut:
Šutirao je Erik Jirka sa distance, ali je lopta završila visoko preko prečke.
12. minut:
Prvi pokušaj crveno belih. Centrirao je Ben iz slobodnog udarca, a glavom je pravo u golmana Lekića šutirao Nemanja Milunović. Čini se da su Milunović i Pavkov zasmetali jedan drugom.