KUP SRBIJE: Igraće se revanš, ali je Zvezda već u finalu (GALERIJA)

26.04.2017. 18:23
FK Crvena zvezda
FK Crvena zvezda / Izvor: MN Press

Crveno-beli trijumfovali sa 4:1.

Fudbaleri Crvene zvezde jednom nogom su se plasirali u finale Kupa Srbije pošto su u u prvom meču polufinala savladali Čukarički na Banovom brdu sa 4:1 (4:1), pa se može reći da će revanš koji je na programu 10. maja biti samo formalnost. Crveno-beli imaju priliku da posle pet godina ponovo igraju finale Kupa Srbije.

JASNO I GLASNO: Delije su imale MOĆNU poruku za sve ZVEZDAŠE! ( VIDEO+ FOTO)

ŠAMPION NA KOSOVU: Zvezda STIŽE u Gračanicu! (VIDEO)

Već od starta su izabranici Miodraga Božovića stavili do znanja domaćinu da neće imati šta da traži u ovom duelu, bez obzira što je nedavni meč u šampionatu bio veoma uzbudljiv i završen pobedom Zvezde 4:3, pa su crveno-beli uspeli da povedu već u 12. minutu golom Le Taleka na asistenciju Dušana Anđelkovića koji se vratio u tim posle mesec dana pauze zbog povrede. Bila je to samo najava prave goleade koja je usledila na Banovom brdu, pošto je sedam minuta kasnije ponovo Zvezda napadala sa boka, Plavšić je proigrao Petkovića koji je prosledio loptu na peterac, a Boaćiju nije bilo teško da postigne gol za 2:0.

NEĆE IM FALITI SAMO BEJL: Vels dolazi DESETKOVAN u Beograd! (FOTO)

Nisu se tu zaustavili crveno-beli, već su nastavili sa napadima ka golu Čukaričkom. Domaćin je bio potpuno sabijen na svojojv polovini, a u 33. minutu jedan centaršut Plavšića, zakačio je Đurić, lopta je prevarila golmana Čukaričkog Nikolu Petrića i završila u mreži za 3:0. Nije se Zvezda zadovoljila sa tir golam u mreži domaćina i šest minuta kasnije, Plavšić asistira Boaćiju koji postiže drugi pogodak za 4:0.

ODGOVORIO KOMŠIJAMA: Posle OVE izjave Delije će OBOŽAVATI Grofa (FOTO)

Samo minut kasnije Čukarički je pokazao znake života i smanjio na 4:1, pošto je Ožegović poslao pas po zemlji, a Jovanović neodbranjivim šutem podtigao gol pored nemoćnog Manojlovića. Veoma brzo je Zvezda imala priliku i za peti gol pošto je u 41. minutu Kanga snažno šutirao, a Petrić uspeo da zakači loptu koja je pogodila prečku, a zatim i stativu pa se rezultatom 4:1 otišlo na poluvremen.

Znatno mirnije je bilo u drugih 45 minuta. Bolje je počeo Čukarički drugi period igre i već u 46. minutu imao odličnu, ali je Manojlović odbranio zicer Jevtiću. Zvezda nije u stvorila pravu priliku u prvih 15 minuta drugog poluvremena, a Čukarički je imao još jednu u 59. minutu, ali je Manojlović odbranio odličan šut Bojića. Usledilo je 20 minuta mirnije igre na Banovom brdu da bi u 83. minutu Jevtić još jednom pokušao da savlada Manojlovića, ali je Zvezdin golman ponovo bio uspešniji. U 90. minutu je Srnić imao dobru priliku, ali je Petrić odbranio, a ubrzo je usledio i kraj meča u kojem je Zvezda došla do zaslužene pobede i praktično rešila pitanje plasmana u finale Kupa Srbije.

ČUKARIČKI - CRVENA ZVEZDA 1:4 (1:4)

STRELCI: Jovanović u 40. za Čukarički, a Le Talek u 12, Boaći u 19. i 39. i Đurić 33. auto gol za Crvenu zvezdu.