КУП СРБИЈЕ: Играће се реванш, али је Звезда већ у финалу (ГАЛЕРИЈА)

26.04.2017. 18:23
FK Crvena zvezda
ФК Црвена звезда / Извор: МН Press

Црвено-бели тријумфовали са 4:1.

Фудбалери Црвене звезде једном ногом су се пласирали у финале Купа Србије пошто су у у првом мечу полуфинала савладали Чукарички на Бановом брду са 4:1 (4:1), па се може рећи да ће реванш који је на програму 10. маја бити само формалност. Црвено-бели имају прилику да после пет година поново играју финале Купа Србије.

ЈАСНО И ГЛАСНО: Делије су имале МОЋНУ поруку за све ЗВЕЗДАШЕ! ( ВИДЕО ФОТО)

ШАМПИОН НА КОСОВУ: Звезда СТИЖЕ у Грачаницу! (ВИДЕО)

Већ од старта су изабраници Миодрага Божовића ставили до знања домаћину да неће имати шта да тражи у овом дуелу, без обзира што је недавни меч у шампионату био веома узбудљив и завршен победом Звезде 4:3, па су црвено-бели успели да поведу већ у 12. минуту голом Ле Талека на асистенцију Душана Анђелковића који се вратио у тим после месец дана паузе због повреде. Била је то само најава праве голеаде која је уследила на Бановом брду, пошто је седам минута касније поново Звезда нападала са бока, Плавшић је проиграо Петковића који је проследио лопту на петерац, а Боаћију није било тешко да постигне гол за 2:0.

НЕЋЕ ИМ ФАЛИТИ САМО БЕЈЛ: Велс долази ДЕСЕТКОВАН у Београд! (ФОТО)

Нису се ту зауставили црвено-бели, већ су наставили са нападима ка голу Чукаричком. Домаћин је био потпуно сабијен на својојв половини, а у 33. минуту један центаршут Плавшића, закачио је Ђурић, лопта је преварила голмана Чукаричког Николу Петрића и завршила у мрежи за 3:0. Није се Звезда задовољила са тир голам у мрежи домаћина и шест минута касније, Плавшић асистира Боаћију који постиже други погодак за 4:0.

ОДГОВОРИО КОМШИЈАМА: После ОВЕ изјаве Делије ће ОБОЖАВАТИ Грофа (ФОТО)

Само минут касније Чукарички је показао знаке живота и смањио на 4:1, пошто је Ожеговић послао пас по земљи, а Јовановић неодбрањивим шутем подтигао гол поред немоћног Манојловића. Веома брзо је Звезда имала прилику и за пети гол пошто је у 41. минуту Канга снажно шутирао, а Петрић успео да закачи лопту која је погодила пречку, а затим и стативу па се резултатом 4:1 отишло на полувремен.

Знатно мирније је било у других 45 минута. Боље је почео Чукарички други период игре и већ у 46. минуту имао одличну, али је Манојловић одбранио зицер Јевтићу. Звезда није у створила праву прилику у првих 15 минута другог полувремена, а Чукарички је имао још једну у 59. минуту, али је Манојловић одбранио одличан шут Бојића. Уследило је 20 минута мирније игре на Бановом брду да би у 83. минуту Јевтић још једном покушао да савлада Манојловића, али је Звездин голман поново био успешнији. У 90. минуту је Срнић имао добру прилику, али је Петрић одбранио, а убрзо је уследио и крај меча у којем је Звезда дошла до заслужене победе и практично решила питање пласмана у финале Купа Србије.

ЧУКАРИЧКИ - ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 1:4 (1:4)

СТРЕЛЦИ: Јовановић у 40. за Чукарички, а Ле Талек у 12, Боаћи у 19. и 39. и Ђурић 33. ауто гол за Црвену звезду.