ORLOVI SE RAZLETELI NA MARAKANI: Srbija ubedljiva protiv Luksemburga (VIDEO)

04.09.2021. 17:13
Fudbalska reprezentacija Srbije
Fudbalska reprezentacija Srbije / Izvor: MN Press

Selekcija Dragana Stojkovića Piksija prva u grupi A.

Fudbalska reprezentacija Srbije savladala je u četvrtom kolu grupe A u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo selekciju Luksemburga sa 4:1 (2:0), ostvarila treći trijumf i došla do prvog mesta u grupi ispred Portugala koji takođe ima 10 bodova, ali i lošiju gol razliku. Orlovi su potpuno nadigrali Luksemburg i zasluženo stigli do pobede.

POSLE OSAM GODINA: Falkao se vratio u Španiju (FOTO)

RONALDO SE OGLASIO: Posebna poruka za Bruna

ZVEZDA LICENCIRALA IGRAČE ZA LE: Jedna promena u sastavu

Nije Srbija kalkulisala nijednog trenutka i od starta je napala goste, a Mitrović u 15. i Tadić u 19. minutu propustili su dobre prilike, da bi u 22. minutu Mitrović postigao gol na asistenciju Sergeja Milinkovića-Savića. Zapretili su gosti preko Bareira prvi put u 25. minutu, ali nije bilo opasnosti za Rajkovića, da bi u 29. minutu Mitrović imao dobru priliku posle ubvacivanja Tadića, ali je Moris odbranio. Međutim, golman Luksemburga nije mogao ništa da uradi šest minuta kasnije kada je Mitrović glavom na asistenciju Kostića postigao drugi gol, a Orlovi su na poluvremenu imali prednost 2:0.

Gosti su prvi zapretili u drugom poluvremenu, a umalo su postigli i autogol u 49. minutu posle ubacivanja Lazovića. Nastavila je Srbija sa napadima, Lukić je promašio iz dobre pozicije u 51. minutu, da bi Kostićev šut Moris odbranio u 57. minutu. Nije bilo većih uzbuđenja narednih 20 minuta da bi u 77. Luksemburg smanjio preko Tila koji je snažnim udarcem savladao Rajkovića. To je probudilao Orlove koji su krenuli da napadaju u talasima. Ređale su se šanse Vlahovića u 78, Mitrovića u 79. minut, ali nije bilo trećeg gola za Srbiju. Ipak, u 81. minutu nije bilo spasa gostima posle udarca glavom Miotrvića. Moris je uspeo da odbrani, ali je Šeno naleteo na loptu i postigao autogol. U sudijskoj nadoknadi je Radonjić mogao do pogotka, ali je šutirao sa pet metara prek ogola, da bi u polsednjim trenucima meča Milenković postigao pogodak i stavio tačku na pobedu Srbije.

Fudbalska reprezentacija Srbije danas od 18 časova dočekuje na stadionu ''Rajko Mitić'' selekciju Luksemburga u meču četvrtog kola grupe A, u okviru kvalifikacija za Svetsko prvenstvo u Kataru 2022.

Orlovi su trenutno na drugom mestu u grupi iza Portugala koji je uspeo da savlada Republiku Irsku u samoj završnici. Portugalci imaju 10 bodova, a Srbija sedam i pobedom bi izabranici selektora Dragana Stojkovića Piksija skoro obezbedili makar plasman u baraž.

Srbija ima status favorita protiv Luksemburga iako današnji protivnik dobro igra u ovim kvalifikacijama pošto ima šest bodova posle tri kola. Orlovi ipak imaju status favorita protiv selekcije sa kojom su do sada odigrali dva meča i oba puta slavili. Selektor Stojković ostao je pred sam meč bez Andrije Živkovića koji je zaražen korona virusom, ali na sve ostale igrače računa.

90+7. minut
Kraj meča.
90+6. minut
4:1!!! Milenković stavlja tačku na pobedu Srbije pogotkom posle asistencije Kostića.
90+2. minut
Radonjić je imao fantastičnu priliku, lai je sa pet metara šutirao preko gola.
83. minut
Izmena u Srbiji, Jović je ušao umesto Mitrovića.
81. minut
3:1!!! Sjajna prilika za Milinković-Savića, ali je šutirao pored gola. Ipak već u narednom napadu je Mitrović je imao novu priliku, šutirao glavom, odbranio je Moris, ali je Šeno naleteo na lopštu i postigao autogol.
79. minut
Još jedna prilika za Srbiju, glavom je pokušao Mitrović, ali je Moris na mestu.
78. minut
Odmah je Srbija imala priliku za gol, ali je Vlahović sa pet metara bio vrlo neprecizan.
77. minut
2:1!!!Smanjio je Luksemburg rezultat. Til je sa 16 metara snažno šutirao, a Rajković je bio nemoćan.
75. minut
Pokušao je Sinani sa 20 metara, ali je šutirao visoko preko gola.
70. minut
Dvostruka izmena u Srbiji. Radonjić i Vlahović ušli su umesto Lukića i Lazovića.
57. minut
Kostić je pokušao sve sam, šutirao, ali je Moris bio siguran.
51. minut
Saša Lukić je šutirao iz dobre situacije, ali je lopta otišla preko gola.
49. minut
Umalo autogol Luksemburga posle lopte koju je Lazović uputio u šesnaesterac.
47. minut
Prva prilika za Luksemburg, ali je lopta otišla pored gola, a polse kornera nije bilo opasnosti.
46. minut
Počelo je drugo poluvreme. Jedna izmena u Luksemburgu, Til je zamenio Mahmutovića.

DRUGO POLUVREME

45+3. minut
Napad Luksemburga koji je završen šutem pored gola, a ubrzo je završeno i prvo poluvreme.
35. minut
2:0!!! Duplirana prednost Srbije, ponovo je Mitrović strelac. Kostić je odlično asistirao, a napadaču Srbije nije bilo teško da usamljen sa pet metara pogodi mrežu Luksemburga.
29. minut
Odlično se Tadić snašao u kaznenom prostoru i centrirao pravo na glavu Mitorviću čiji je udarac završio pravo u golmana Luksemburga.
25. minut
Prvi pokušaj Luksembruga, Bareiro je šutirao slabo sa 20-ak metara.
22. minut
1:0!!! Vodi Srbija, strelac je Mitrović. Odličnu akciju Srbije napadača Orolova je krunisao golom na asistenciju Milinković-Savića.
19. minut
Tadić je imao dobru priliku iskosa sa 13 metara, ali je golman Luksemburga Moris odlično reagovao.
15. minut
Mitrović je imao dobru priliku posle ubacivanja Kostića, ali nije bio precizan njegov pokušaj glavom.
7. minut
Srbija od starta pritiska Luksemburg, ali za sada nema prilika. Tadić je pokušao da sa skoro 40 metara iznenadi istrčalog golmana gostiju, ali nije bio precizan.