KVALIFIKACIJE ZA EP: Englezi lako do bodova na Malti, preokret Ukrajine u Skoplju

16.06.2023. 22:59
Fudbalska reprezentacija Engleske
Fudbalska reprezentacija Engleske / Izvor: Reuters

Severna Makedonija nije izdržala sa igračem manje.

Večeras su širom Evrope odigrani mečevi trećeg kola kvalifikacije za šampionat Starog kontinetna, a viđeno je i nekoliko iznenađenja. Englezi su rutinski savladali u gostima Maltu sa 4:0, Ukrajina je u Skoplju uspela da posle minusa od dva gola stigne do trijumfa 3:2, dok je Jermenija u Velsu uspela da savlada domaćina sa 4:2.

EVO ZAŠTO SU IGRAČI SRBIJE I JORDANA NAPUSTILI TEREN: Poznat razlog prekida meča

JOVELJIĆ SPASIO OBRAZ SRBIJE: Orlovi teško do pobede protiv Jordana (VIDEO)

I U HUMSKOJ POČELE DA PADAJU BOMBE: Reprezentativac Senegala stiže u Partizan (FOTO)

Englezi su praktičn oturirstički otišlki na Maltu i sa pola gasa savladali domaćina. Već u 8. minutu je Apapa postigao autogol i doveo goste u vođstvo, a prednost je duplirao dvadeset minuta kasnije Aleksander-Arnold, da bi Kejn u 31. minutu rešio pitanje pobednika iz penala. U nastavku su Englezi spustili gas, a pobedu je overio Vilson u 82. minutu takođe iz penala.

Severna Makedonija je imala sve u svojim rukama u Skoplju pošto je na poluvremenu vodila protiv Ukrajine sa 2:0 golovima Bardija i Elmasa u 31. i 39. minutu. Međutim, gosti su u nastaku stigli do potpunog preokreta. Zabarnji je u 62. minutu smanjio na 2:1, da bi  Konoplja poravnao pet minut kasnije. U 73. minutu Severna Makedonija je ostala sa igračem manje pošto je isključen Musliju, a potpuni preokret Ukrajini doneo je Cigankov u 83. minutu.

Jermenija je u Kardifu uspela da napravi veliko iznenađenje i slavi uprkos tome što je Vels poveo u 10. minutu golom Džejmsa. Međutim, već do poluvremena je Jermenija vodila golovima Zelarajana u 19. i Ranosa u 30. minutu. Ranos je u nastavku u 66. minutu svojim drugim golom uvećao vođstvo gostiju, a nadu domaćinu je vratio Vilson u 72. minutu. Međutim, Zelarajan je svojim drugim golom postigao gol za 4:2 u 75. minutu, a trijumf Jermenije je bio izvestan pošto je u 78. isključen Mur.