КВАЛИФИКАЦИЈЕ ЗА ЕП: Енглези лако до бодова на Малти, преокрет Украјине у Скопљу

16.06.2023. 22:59
Fudbalska reprezentacija Engleske
Фудбалска репрезентација Енглеске / Извор: Реутерс

Северна Македонија није издржала са играчем мање.

Вечерас су широм Европе одиграни мечеви трећег кола квалификације за шампионат Старог континетна, а виђено је и неколико изненађења. Енглези су рутински савладали у гостима Малту са 4:0, Украјина је у Скопљу успела да после минуса од два гола стигне до тријумфа 3:2, док је Јерменија у Велсу успела да савлада домаћина са 4:2.

ЕВО ЗАШТО СУ ИГРАЧИ СРБИЈЕ И ЈОРДАНА НАПУСТИЛИ ТЕРЕН: Познат разлог прекида меча

ЈОВЕЉИЋ СПАСИО ОБРАЗ СРБИЈЕ: Орлови тешко до победе против Јордана (ВИДЕО)

И У ХУМСКОЈ ПОЧЕЛЕ ДА ПАДАЈУ БОМБЕ: Репрезентативац Сенегала стиже у Партизан (ФОТО)

Енглези су практичн отурирстички отишлки на Малту и са пола гаса савладали домаћина. Већ у 8. минуту је Апапа постигао аутогол и довео госте у вођство, а предност је дуплирао двадесет минута касније Александер-Арнолд, да би Кејн у 31. минуту решио питање победника из пенала. У наставку су Енглези спустили гас, а победу је оверио Вилсон у 82. минуту такође из пенала.

Северна Македонија је имала све у својим рукама у Скопљу пошто је на полувремену водила против Украјине са 2:0 головима Бардија и Елмаса у 31. и 39. минуту. Међутим, гости су у настаку стигли до потпуног преокрета. Забарњи је у 62. минуту смањио на 2:1, да би  Конопља поравнао пет минут касније. У 73. минуту Северна Македонија је остала са играчем мање пошто је искључен Муслију, а потпуни преокрет Украјини донео је Циганков у 83. минуту.

Јерменија је у Кардифу успела да направи велико изненађење и слави упркос томе што је Велс повео у 10. минуту голом Џејмса. Међутим, већ до полувремена је Јерменија водила головима Зеларајана у 19. и Раноса у 30. минуту. Ранос је у наставку у 66. минуту својим другим голом увећао вођство гостију, а наду домаћину је вратио Вилсон у 72. минуту. Међутим, Зеларајан је својим другим голом постигао гол за 4:2 у 75. минуту, а тријумф Јерменије је био известан пошто је у 78. искључен Мур.