15°C
30.04.2024.
117.1117
109.3684

KVALIFIKACIJE ZA EURO: Portugal 10/10! Novi poraz Miloševićeve Bosne i Hercegovine - navijači traže OSTAVKU

19.11.2023. 23:06
Fudbalska reprezentacija Portugala
Fudbalska reprezentacija Portugala / Izvor: Profimedia

Uzbudljivo fudbalsko veče...

Večeras su odigrani preostali mečevi kvalifikacija za prvenstvo Evrope koje se održava naredne godine u Nemačkoj. Reprezentacije Španije i Škotske izborile su plasman na EURO 2024. godine iz kvalifikacione grupe "A".

KAPITENSKI GOVOR KOJI JE DIGAO SRBIJU NA NOGE! Pogledajte kako je Tadić okupio saigrače u svlačionici (VIDEO)t

PORUKA ZA NAJVEĆEG: Radonjić slavio plasman, ali se setio i Novaka Đokovića (VIDEO)Nole

”IDEMO DA NAPRAVIMO NEŠTO”: Vlahović optimističan pred EURO!Dušan Vlahović

”IDEMO DA NAPRAVIMO NEŠTO”: Vlahović optimističan pred EURO!

Španci su trijumfom kod kuće protiv Gruzije potvrdili prvo mesto u grupi, dok je Škotska na svom terenu osvojila bod u susretu sa Norveškom, što je Škotima bilo dovoljno za drugo mesto.

Selekcija Španija je večeras u Valjadolidu savladala Gruziju sa 3:1.

Povela je "crvena furija" u već u četvrtom minutu. Odličan centaršut uputio je Feran Tores iz slobodnog udarca i pronašao Martina Le Normanda na drugoj stativi, kome nije bilo teško da loptu iz neposredne blizine smesti u protivničku mrežu.

Izjednačila je Gruzija posle samo šest minuta i to preko prve zvezde time Hviče Kvacarchelije. Fudbaler Napolija pobegao je štoperima Španije i rutinski postigao pogodak za svoj nacionalni tim.

Bolan trenutak za Španiju, ali i Barselonu, dogodio se u 26. minutu kada je vezista Gavi zbog povrede morao da napusti teren, a čini se da ga očekuje duža pauza.

Ipak, to nije omelo Špance da u drugom poluvremenu stignu do trijumfa.

Igrao se 55. minut kada je Feran Tores iskoristio asistenciju Hosea Gaje i doveo Špance do vođstva.

Sve je bilo rešeno 18 minuta pre kraja kada je defanzivac Gruzije Luka Lokošvili postigao autogol nakon centarušta rezerviste Jamala.

Spektakularan meč gledali smo u Glazgovu gde je domaća Škotska remizirala sa Norveškom, bilo je 3:3.

Poveli su gosti, koji su večeras igrali bez dvojice najboljih igrača Erlinga Halanda i Martina Edegora, već u drugom minutu golom Arona Denuma, da bi u 13. minutu Džon Mekginiz penalaporavnao rezultat.

Do nove prednosti Norveška je stigla u 20. minutu pogotkom Jorgena Strand Larsena, da bi njegov saigrač iz defanzive Leo Ostigard vratio egal autogolom u 33. minutu.

Nastavljeno je sa golovima i u drugom delu. Škoti su konačno poveli u 59. minutu pogotkomStjuarta Armstronga, a bod Norveškoj doneo je Mohmed Eljunusi četiri minuta pre kraja susreta.

Reprezentacija Portugalije u velikom stilu završila je kvalifikacije za Euro 2024, pobedom nad Islandom 2:0, za perfektan učinak u deset mečeva.

Strelci za Portugalce u nedelju uveče na stadionu "Žoze Avelade" u Lisabonu bili su Bruno Fernandeš u 37. minutu iz penala i Rikardo Horta u 66. na asistenciju Ronalda.

U istoj grupi, gde je odavno sve rešeno po pitanju plasmana na Euro, Slovačka je u Zenici savladala BiH 2:1, a Luksemburg je bio bolji od Lihtenštajna u gostima 1:0.

Ekipi Sava Miloševića, kome su malobrojni navijači na "Bilinom Polju" okrenuli leđa i tražili ostavku, bio je ovo treći poraz u četvrtoj utakmici pod komandom srpskog trenera.

Prethodno, BiH je poražena od Luksemburga i Portugalije, a jedinu pobedu pod Miloševićem zabeležila je protiv najslabijeg tima u grupi, Lihtenštajna.

Sumorno veče na "Bilinom Polju" obeležili su i najvatreniji navijači domaćeg tima koji su, posle poruka za predsednika Saveza Vica i kompletan Savez, napustili tribine.

Slovačka je trijumfom u Zenici samo potvrdila drugo mesto i prolaz na završni turnir.

Istovremeno, autsajder Lihtenštajn bio je najbliži osvajanju boda u ovim kvalifikacijama, duže od sat vremena održavao je egal bez golova protiv Luksemburga, ali je ipak kapituliroa u 69. minutu.

Žerson Rodriges bio je strelac za goste.

Tako je Lihtenštajn završio kvalifikacije sa svih deset poraza i sa samo jednim postignutim golom.

Valja reći i to, za kraj, da su jedine reprezentacije sa savršenim učinkom u ovim kvalifikacijama Francuska (7/7) i Portugalija (10/10) koja će, ipak, poneti epitet najuspešnije zbog većeg broja pobeda.