КВАЛИФИКАЦИЈЕ ЗА ЕУРО: Португал 10/10! Нови пораз Милошевићеве Босне и Херцеговине - навијачи траже ОСТАВКУ

19.11.2023. 23:06
Fudbalska reprezentacija Portugala
Фудбалска репрезентација Португала / Извор: Профимедиа

Узбудљиво фудбалско вече...

Вечерас су одиграни преостали мечеви квалификација за првенство Европе које се одржава наредне године у Немачкој. Репрезентације Шпаније и Шкотске избориле су пласман на ЕУРО 2024. године из квалификационе групе "А".

КАПИТЕНСКИ ГОВОР КОЈИ ЈЕ ДИГАО СРБИЈУ НА НОГЕ! Погледајте како је Тадић окупио саиграче у свлачионици (ВИДЕО)t

ПОРУКА ЗА НАЈВЕЋЕГ: Радоњић славио пласман, али се сетио и Новака Ђоковића (ВИДЕО)Nole

”ИДЕМО ДА НАПРАВИМО НЕШТО”: Влаховић оптимистичан пред ЕУРО!DuÅ¡an Vlahović

”ИДЕМО ДА НАПРАВИМО НЕШТО”: Влаховић оптимистичан пред ЕУРО!

Шпанци су тријумфом код куће против Грузије потврдили прво место у групи, док је Шкотска на свом терену освојила бод у сусрету са Норвешком, што је Шкотима било довољно за друго место.

Селекција Шпанија је вечерас у Ваљадолиду савладала Грузију са 3:1.

Повела је "црвена фурија" у већ у четвртом минуту. Одличан центаршут упутио је Феран Торес из слободног ударца и пронашао Мартина Ле Норманда на другој стативи, коме није било тешко да лопту из непосредне близине смести у противничку мрежу.

Изједначила је Грузија после само шест минута и то преко прве звезде тиме Хвиче Kvacarchelije. Фудбалер Наполија побегао је штоперима Шпаније и рутински постигао погодак за свој национални тим.

Болан тренутак за Шпанију, али и Барселону, догодио се у 26. минуту када је везиста Гави због повреде морао да напусти терен, а чини се да га очекује дужа пауза.

Ипак, то није омело Шпанце да у другом полувремену стигну до тријумфа.

Играо се 55. минут када је Феран Торес искористио асистенцију Хосеа Гаје и довео Шпанце до вођства.

Све је било решено 18 минута пре краја када је дефанзивац Грузије Лука Локошвили постигао аутогол након центарушта резервисте Јамала.

Спектакуларан меч гледали смо у Глазгову где је домаћа Шкотска ремизирала са Норвешком, било је 3:3.

Повели су гости, који су вечерас играли без двојице најбољих играча Ерлинга Халанда и Мартина Едегора, већ у другом минуту голом Арона Денума, да би у 13. минуту Џон Мекгиниз пеналапоравнао резултат.

До нове предности Норвешка је стигла у 20. минуту поготком Јоргена Странд Ларсена, да би његов саиграч из дефанзиве Лео Остигард вратио егал аутоголом у 33. минуту.

Настављено је са головима и у другом делу. Шкоти су коначно повели у 59. минуту поготкомСтјуарта Армстронга, а бод Норвешкој донео је Мохмед Ељунуси четири минута пре краја сусрета.

Репрезентација Португалије у великом стилу завршила је квалификације за Еуро 2024, победом над Исландом 2:0, за перфектан учинак у десет мечева.

Стрелци за Португалце у недељу увече на стадиону "Жозе Авеладе" у Лисабону били су Бруно Фернандеш у 37. минуту из пенала и Рикардо Хорта у 66. на асистенцију Роналда.

У истој групи, где је одавно све решено по питању пласмана на Еуро, Словачка је у Зеници савладала БиХ 2:1, а Луксембург је био бољи од Лихтенштајна у гостима 1:0.

Екипи Сава Милошевића, коме су малобројни навијачи на "Билином Пољу" окренули леђа и тражили оставку, био је ово трећи пораз у четвртој утакмици под командом српског тренера.

Претходно, БиХ је поражена од Луксембурга и Португалије, а једину победу под Милошевићем забележила је против најслабијег тима у групи, Лихтенштајна.

Суморно вече на "Билином Пољу" обележили су и најватренији навијачи домаћег тима који су, после порука за председника Савеза Вица и комплетан Савез, напустили трибине.

Словачка је тријумфом у Зеници само потврдила друго место и пролаз на завршни турнир.

Истовремено, аутсајдер Лихтенштајн био је најближи освајању бода у овим квалификацијама, дуже од сат времена одржавао је егал без голова против Луксембурга, али је ипак капитулироа у 69. минуту.

Жерсон Родригес био је стрелац за госте.

Тако је Лихтенштајн завршио квалификације са свих десет пораза и са само једним постигнутим голом.

Ваља рећи и то, за крај, да су једине репрезентације са савршеним учинком у овим квалификацијама Француска (7/7) и Португалија (10/10) која ће, ипак, понети епитет најуспешније због већег броја победа.