KVALIFIKACIJE ZA SP: Igrali su Škoti i Englezi, a zbog tog meča bilo je "VESELO" u centru Beograda (FOTO)

10.06.2017. 20:26
Fudbalska reprezentacija Engleske
Fudbalska reprezentacija Engleske / Izvor: Reuters

Igrane utakmice u grupama C, E i F.

Odigrano je nekoliko utakmica kvalifikacija za Svetsko prvenstvo koje će biti organizovano u Rusiji sledeće godine. Najzanimljivije je bilo na "Hempden parku" u Glazgovu na kojem su snage odmerili veliki rivali Škotska i Engleska. Na kraju nije bilo pobednika (2:2), a oba tima mogu da žale jer su ispustili prednost. Poveli su Englezi u 70. minutu Aleksa Okslejda-Čembrlena, da bi Li Grifits u 87. i 90. minutu doneo preokret. Međutim, u trećem minutu sudijske nadoknade Hari Kejn je doneo bod Gordom Albionu. Sada ih imaju 14, dok su Škoti osvojili osam.

Inače, meč ostrvskih ekipa praćen je i u Beogradu. U centru glavnog grada Srbije okupili su se Velšani koji su došli zbog meča sa Srbijom (nedelja, 20.45)

Navijači Velsa
Navijači Velsa / Izvor: Srbija Danas

Navijači Velsa / Izvor: Foto: Srbija Danas

U grupi C, odigrali su Azerbejdžan i Severna Irska, a pobedili su gosti golom u sudijskoj nadoknadi. Jedini pogodak dao je Stjuart Dalas. Inače, ovaj meč bio je poslednji za Roberta Prosinečkog, kao selektora Azera.

NA NOVOM ZADATKU: Robi NAPUSTIO Azere i već NAŠAO novi klub! (FOTO)

SAMO U JEDNOJ ZEMLJI: Ko nosi Barselonin dres, čeka ga DUŽA robija (FOTO)

Kazahstan je kao domaćin poražen od Danske (3:1), dok je Slovenija pobedila Maltu sa 2:0