КВАЛИФИКАЦИЈЕ ЗА СП: Играли су Шкоти и Енглези, а због тог меча било је "ВЕСЕЛО" у центру Београда (ФОТО)

10.06.2017. 20:26
Fudbalska reprezentacija Engleske
Фудбалска репрезентација Енглеске / Извор: Реутерс

Игране утакмице у групама Ц, Е и Ф.

Одиграно је неколико утакмица квалификација за Светско првенство које ће бити организовано у Русији следеће године. Најзанимљивије је било на "Хемпден парку" у Глазгову на којем су снаге одмерили велики ривали Шкотска и Енглеска. На крају није било победника (2:2), а оба тима могу да жале јер су испустили предност. Повели су Енглези у 70. минуту Алекса Окслејда-Чембрлена, да би Ли Грифитс у 87. и 90. минуту донео преокрет. Међутим, у трећем минуту судијске надокнаде Хари Кејн је донео бод Гордом Албиону. Сада их имају 14, док су Шкоти освојили осам.

Иначе, меч острвских екипа праћен је и у Београду. У центру главног града Србије окупили су се Велшани који су дошли због меча са Србијом (недеља, 20.45)

Navijači Velsa
Навијачи Велса / Извор: Србија Данас

Навијачи Велса / Извор: Фото: Србија Данас

У групи Ц, одиграли су Азербејџан и Северна Ирска, а победили су гости голом у судијској надокнади. Једини погодак дао је Стјуарт Далас. Иначе, овај меч био је последњи за Роберта Просинечког, као селектора Азера.

НА НОВОМ ЗАДАТКУ: Роби НАПУСТИО Азере и већ НАШАО нови клуб! (ФОТО)

САМО У ЈЕДНОЈ ЗЕМЉИ: Ко носи Барселонин дрес, чека га ДУЖА робија (ФОТО)

Казахстан је као домаћин поражен од Данске (3:1), док је Словенија победила Малту са 2:0