KVALIFIKACIJE ZA SP: Hrvatska ZGROMILA Kosovo, De Rosi spasio Italijane (FOTO)

06.10.2016. 22:49
Đanluiđi Bufon
Đanluiđi Bufon / Izvor: Reuters

Derbi dana odigran u Torinu.

Odigrane su  utakmice 2. kola kvalifikacija za Mundijal u Rusiji, u grupama G i I. U derbiju grupe G, ali i celog daba Italija i Španija su odigrale nerešeno - 1:1, dok je u grupi I Hrvatska deklasirala samoproklamovano Kosovo, sa čak 6:0. Igrač koji je obeležio meč u albanskom Skadru obeležio je Mario Mandžukić, zbog het-trika.

Kao što je rečeno Italijani i Španci su odigrali bez pobednika, s tim da su gosti do 82. minuta imali prednost do koje su došli golom Vitola. Ipak, u 82. minutu Danijele de Rosi je postavio konačnih 1:1, sa bele tačke. U ovoj grupi, Albanija je pobedila na gostovanju Lihtenštajnu rezultatom 2:0. Na taj način, Albanci su ostali na vrhu tabele sa maksimalnim učinkom.

U grupi I, Hrvati su u Skadru pobedili samoproklamovano Kosovo i to sa 6:0. Turska i Ukrajina su odigrali 2:2, dok je u severnoevropskom derbiju Island pobedio Finsku. Gol za trijumf od 3:2 dao je Sigurdson u šestom minutu sudijske nadoknade.