КВАЛИФИКАЦИЈЕ ЗА СП: Хрватска ЗГРОМИЛА Косово, Де Роси спасио Италијане (ФОТО)

06.10.2016. 22:49
Đanluiđi Bufon
Ђанлуиђи Буфон / Извор: Реутерс

Дерби дана одигран у Торину.

Одигране су  утакмице 2. кола квалификација за Мундијал у Русији, у групама Г и И. У дербију групе Г, али и целог даба Италија и Шпанија су одиграле нерешено - 1:1, док је у групи И Хрватска декласирала самопрокламовано Косово, са чак 6:0. Играч који је обележио меч у албанском Скадру обележио је Марио Манџукић, због хет-трика.

Као што је речено Италијани и Шпанци су одиграли без победника, с тим да су гости до 82. минута имали предност до које су дошли голом Витола. Ипак, у 82. минуту Данијеле де Роси је поставио коначних 1:1, са беле тачке. У овој групи, Албанија је победила на гостовању Лихтенштајну резултатом 2:0. На тај начин, Албанци су остали на врху табеле са максималним учинком.

У групи И, Хрвати су у Скадру победили самопрокламовано Косово и то са 6:0. Турска и Украјина су одиграли 2:2, док је у северноевропском дербију Исланд победио Финску. Гол за тријумф од 3:2 дао је Сигурдсон у шестом минуту судијске надокнаде.