KVALIFIKACIJE ZA SP: Raspucani "Orlovi" konačno raširili krila u Moldaviji (VIDEO+FOTO)

06.10.2016. 22:37
Srbija
Srbija / Izvor: Foto: starsport

Izabranici Slavoljuba Muslina ubedljivo slavili u Moldaviji.

Reprezentacija Srbije pobedila je Moldaviju u Kišinjevu (3:0) i tako stigla do prvenca u kvalifikacijama za SP u Rusiji. Izabranici Slavoljuba Muslina nisu najbolje otvorili meč, ali su posle vodećeg gola "orlovi" zagospodarili terenom i  stigli do lake i ubedljive pobede koja posebno dobija na težini zbog remija Austrije i Velsa (2:2). Bila je to prva takmičarska pobeda Srbije još od 8. oktobra 2015. godine i slavlja u Albaniji (2:0).

Moldavija je meč otvorila neočekivano ofanzivno, što je zbunilo izabranike Slavoljuba Muslina koji su u prvih 10 minuta bili saterani na svoju polovinu. Posle 15 minuta "orlovi" su se oslobodili pritiska, a poveli su u 19. minuztu. Posle katastrofalne greške kapitena Moldavije Epureanua Tadić je presekao loptu na sredini terena, sevnula je kontra, vezista Sautemptona je dugo vodio loptu i nesebično je dodao do Kostića koji je ispratio akciju i rutinski postigao gol.

Tadić za Kostića, Kostić za vođstvo, za radost... #FSSrbije #MDASRB #FSSrbije #UEFA #Orlovi @filipkostic17

A photo posted by ФУДБАЛСКИ САВЕЗ СРБИЈЕ (@fudbalskisavezsrbije) on

Kostić je imao fenomenalnu šansu da duplira prednost, ali je u 29. minutu pogodio stativu.

Srbija je osam minuta kasnije ipak duplirala prednost, posle centaršuta Tadića najbolji je u skoku bio Branislav Ivanović. Kapiten je loptu poslao u gol udarcem glavom sa pet metara i postao najbolji strelac ove generacije sa 12 golova, jednim više od Zorana Tošića

U drugom poluvremenu ritam je bio znatno slabiji, pogotovo posle trećeg gola "orlova". Tadić je golom krunisao sjajnu partiju i protvrdio epitet igrača utakmice, a rezervista Katai se asistencijom nametnuo i verovatno će u budućnosti imati veću minutažu.

U 70. minutu selektor Muslin se pokazao da već misli na nedeljnu utakmicu protiv Austrije, izveo je iz igre Kostića i Vukovića, a na kraju meča je osim pobede njegove ekipe sigurno bio srećan i kad je čuo retultat meča iz Beča u kom su Austrija i Vels odigrali 2:2, pa sad na čelu grupe po četiri boda imaju Srbija, Vels, Austrija i Irska i jasno je da će se te selekcije boriti za prvo mesto koje vodi direktno na SP u Rusiju i drugo koje najverovatnije vodi u baraž.

MOLDAVIJA - SRBIJA 0:3

Strelci: Kostić u 19, Ivanović u 37. i Tadić u 60. minutu. Stadion: Zimbru u Kišinjevu. Sudija: Aleksej Kulbakov (Belorusija).

MOLDAVIJA (4-2-3-1): Ćebanu - Karp, Racu, Epureanu, Kožokari - Gatkan, Ćebotaru (od 77. Ginsari) - Dedov (od 63. Sidorenko), Bolohan, Andronik (od 69. Mihajlov) - Bugajev.

SRBIJA (3-5-2): Stojković - Ivanović, Nastasić, Vuković (od 70. Stefan Mitrović) - Rukavina, Milivojević, Gudelj, Tadić, Kolarov - Kostić (od 70. Tošić), Pavlović (od 46. Katai).