КВАЛИФИКАЦИЈЕ ЗА СП: Распуцани "Орлови" коначно раширили крила у Молдавији (ВИДЕО+ФОТО)

06.10.2016. 22:37
Srbija
Србија / Извор: Фото: старспорт

Изабраници Славољуба Муслина убедљиво славили у Молдавији.

Репрезентација Србије победила је Молдавију у Кишињеву (3:0) и тако стигла до првенца у квалификацијама за СП у Русији. Изабраници Славољуба Муслина нису најбоље отворили меч, али су после водећег гола "орлови" загосподарили тереном и  стигли до лаке и убедљиве победе која посебно добија на тежини због ремија Аустрије и Велса (2:2). Била је то прва такмичарска победа Србије још од 8. октобра 2015. године и славља у Албанији (2:0).

Молдавија је меч отворила неочекивано офанзивно, што је збунило изабранике Славољуба Муслина који су у првих 10 минута били сатерани на своју половину. После 15 минута "орлови" су се ослободили притиска, а повели су у 19. минузту. После катастрофалне грешке капитена Молдавије Епуреануа Тадић је пресекао лопту на средини терена, севнула је контра, везиста Саутемптона је дуго водио лопту и несебично је додао до Костића који је испратио акцију и рутински постигао гол.

Тадић за Костића, Костић за вођство, за радост... #FSSrbije #MDASRB #FSSrbije #UEFA #Orlovi @filipkostic17

А пхото постед by ФУДБАЛСКИ САВЕЗ СРБИЈЕ (@fudbalskisavezsrbije) он

Костић је имао феноменалну шансу да дуплира предност, али је у 29. минуту погодио стативу.

Србија је осам минута касније ипак дуплирала предност, после центаршута Тадића најбољи је у скоку био Бранислав Ивановић. Капитен је лопту послао у гол ударцем главом са пет метара и постао најбољи стрелац ове генерације са 12 голова, једним више од Зорана Тошића

У другом полувремену ритам је био знатно слабији, поготово после трећег гола "орлова". Тадић је голом крунисао сјајну партију и протврдио епитет играча утакмице, а резервиста Катаи се асистенцијом наметнуо и вероватно ће у будућности имати већу минутажу.

У 70. минуту селектор Муслин се показао да већ мисли на недељну утакмицу против Аустрије, извео је из игре Костића и Вуковића, а на крају меча је осим победе његове екипе сигурно био срећан и кад је чуо ретултат меча из Беча у ком су Аустрија и Велс одиграли 2:2, па сад на челу групе по четири бода имају Србија, Велс, Аустрија и Ирска и јасно је да ће се те селекције борити за прво место које води директно на СП у Русију и друго које највероватније води у бараж.

МОЛДАВИЈА - СРБИЈА 0:3

Стрелци: Костић у 19, Ивановић у 37. и Тадић у 60. минуту. Стадион: Зимбру у Кишињеву. Судија: Алексеј Кулбаков (Белорусија).

МОЛДАВИЈА (4-2-3-1): Ћебану - Карп, Рацу, Епуреану, Кожокари - Гаткан, Ћеботару (од 77. Гинсари) - Дедов (од 63. Сидоренко), Болохан, Андроник (од 69. Михајлов) - Бугајев.

СРБИЈА (3-5-2): Стојковић - Ивановић, Настасић, Вуковић (од 70. Стефан Митровић) - Рукавина, Миливојевић, Гудељ, Тадић, Коларов - Костић (од 70. Тошић), Павловић (од 46. Катаи).