109.3684

Leonardo i Tavamba nokautirali Zvezdu, drama u trci za šampiona Srbije! (VIDEO)

18.04.2017. 19:35
Uroš Đurđević i Leandre Tavamba proslavljaju gol protiv Crvene zvezde
Uroš Đurđević i Leandre Tavamba proslavljaju gol protiv Crvene zvezde / Izvor: MN Press

Crno-beli slavili na stadionu "Rajko Mitić" sa 3:1.

Partizan je pokorio "Marakanu", slavio sa 3:1 (1:0) u 154. večitom derbiju i režirao dramu u plej-ofu Superlige Srbije. Tim Marka Nikolića zasluženo je slavio na terenu najljućeg rivala i sada ima 40 bodova, kao i lider Crvena zvezda. Biće to vrlo, vrlo uzbudljiva završnica šampionata Srbije posle zanimljive bitke pred 26.000 navijača.

DA LI JE SVE REGULARNO? Spretni Tavamba VRATIO prednost CRNO-BELIMA (VIDEO)

HAOS PRED DERBI: Čuli se pucnji! (FOTO)

Za razliku od uspavanke u 153. odmeravanju snaga, i crveno-beli i crno-beli su se „otvorili“ u meču prvog kola doigravanja. Zvezda je izvela pet kornera u prvom delu prvog poluvremena, a već u drugom minutu Damijan Le Talek je glavom šutirao pored stative Filipa Kljajića.

Tim iz Humske napadao je odbranu domaćina dubinskim loptama, a posle jednog takvog pasa odličnu šansu nije iskoristio reprezentativac Srbije Uroš Đurđević. Tačnije, Filip Manojlović je dobrom intervencijom onemogućio goste da dođu u vođstvo.

Golman crveno-belih je ipak bio nemoćan u 21. minutu, kada je Leonardo majstorski izveo slobodan udarac i uhvatio nespremnog mladog čuvara mreže.

OVDE pogledajte evrogol Brazilca za vođstvo Partizana.

Zvezda je bila blizu izjednačenja četiri minuta kasnije, ali je udarac glavom Ričmonda Boaćija efektnom paradom zaustavio Kljajić. Mogao je Đurđević da duplira prednost crno-belih, ali je Manojlović ponovo bio bolji u „duelu“ sa Đurđevićem u 28. minutu.

U drugom poluvremenu potpuno drugačija Crvena zvezda na terenu. Tim Miodraga Božovića napao je Partizan i već u trećem minutu nastavka Boaći je izjednačio na 1:1 posle akcije Gelora Kange i asistencije Džona Ruiza.

Crveno-beli su nastavili sa naletima, ali bez ozbiljnije šanse za gol. Kada su crno-beli došli do daha sredinom drugog dela igre, stigli su odmah do novog vođstva. Prvo je Manojlović vešto odbranio udarac Leonarda, ali je posle kornera mrežu Zvezde zatresao Leandre Tavamba. Kamerunac je iskoristio izletanje u prazno golmana Zvezde, a posle meča sigurno će biti polemika da li je Kamerunac prilikom pogotka načinio faul nad Manojlovićem.

Od tog trenutka na terenu je postojao samo jedan tim - Partizan. Crno-beli su kontrolisali situaciju na terenu, dok su fudbaleri Zvezde nasumično srljali u pokušaju da dođu do drugog gola. Partizan je vešto iskoristio takav odnos snaga i posle akcije Petra Đuričkovića i Leonarda u 80. minutu stigao do potpuno zasluženog trijumfa. Drugi gol Brazilca značio je i veliko slavlje navijača Partizana, koji su umeli da proslave drugi trijumf svog tima u trećem ovosezonskom duelu sa komšijama.

Crvena zvezda - Partizan 1:3 (0:1)

STADION: Crvene zvezde.

GLEDALACA: 26.112.

SUDIJA: Danilo Grujić (Niš).

STRELCI: Boaći u 48. minutu za Crvenu zvezdu - Leonardo u 21 i 80, Tavamba u 68. minutu.

CRVENA ZVEZDA: Manojlović, Petković, Luković, Frimpong, Ristić, Donald, Le Talek, Ruiz, Kanga, Plavšić,  Boaći.

PARTIZAN: Kljajić, Vulićević, Milenković, Ostojić, Miletić, Jevtović, Everton, Janković, Leonardo, Đurđević, Tavamba.