LIGA EVROPE: Herojska Zvezda se iz Londona vraća sa bodom, a mogla je da uzme SVA tri (FOTO)

02.11.2017. 20:28
Nemanja Radonjić
Nemanja Radonjić / Izvor: Reuters

Glavni sudija bio je Italijan Banti.

Fudbaleri Crvene zvezde vraćaju se iz Londona sa velikim bodom. U utakmici 4. kola Lige Evrope, ekipa Vladana Milojevića je odigrala bez golova protiv Arsenala, mada je propustila veliki broj prilika, pre svega Ričmond Boaći. Pogodio je i Vujadin Savić prečku, ali lopta nije htela u gol. Bez obzira na žal koji ostaje, Zvezda može da bude zadovoljna konačnim ishodom večeri, s obzirom na činjenicu da je Arsenal bio favorit uočo meča. Sada je na drugom mestu, sa pet bodova, pošto je u Nemačkoj Keln pobedio BATE sa 5:2 (više pročitajte OVDE). Iza srpskog tima su Belorusi sa četiri boda. Nemci imaju samo jedan. Samim tim, crveno-beli su i dalje u igri za plasman u nokaut fazu. U sledećem kolu, Zvezda će gostovati u Belorusiji, 23. novembra. Za 7. decembar zakazan je poslednji meč grupne faze. Tada će u Beograd doći Keln.

Mora se reći i da je i Arsenal imao nekoliko dobrih prilika, a Zvezda sreće. Tako je Damijen Le Talek spasio svoj tim, kada je sa gol linije izbacio loptu pošto je Milan Borjan bio savladan. Drugo poluvreme, tačnije sredina ovog dela igre pripala je ekipi Arsena Vengera, a Zvezda se u tim trenucima povukla. Opsada je trajala prilično drugo, ali su se vremenom crveno-beli oslobađali.

Međutim, promene rezultata do kraja meča nije bilo, a kako je bilo iz minuta u minut, pročitajte i nastavku teksta.

Pred fudbalerima Arsenala i Crvene zvezde je novi duel, u 4. kolu, u Ligi Evrope. U prvoj, nedavno odigranoj utakmici, u Beogradu bilo je 1:0 za Tobdžije. Meč koji sudi Italijan Luka Banti možete UŽIVO da pratite na Srbija Danas

ZVEZDA U LONDONU: Milojević krenuo sa PROVERENIM timom (SASTAVI)

EVROLIGA: Zvezda loša u Areni, pobeda Bamberga (FOTO)

KRAJ UTAKMICE.

89. minut - Umesto Radonjića Pešić.

86. minut - Račić umesto Srnića.

81. minut - Opet prilika za Boaćija, i opet pored gola.

Keln vodi sa 5:2.

79. minut - Volkot ispred Borjana. Loše zahvata loptu.

72. minut - Korner za Zvezdu, sa desne strane.

69. minut - Umesto Kange Milić koji se vraća posle pauze. Ovo je prva izmena u redovima Zvezde. Gabonac nije nimalo zadovoljan odlukom Milojevića.

68. minut - Prva izmena. Nketija ulazi, Vilok izlazi.

Inicijativa Arsenala. Zvezda se brani u ovim trenucima.

64. minut - Velika prilika za Arsenal. Borjan je savladan, ali sa metar ispred gola spasava Le Talek. Fenomenalna reakcija Francuza.

Opet vodi Keln, sada sa 3:2.

58. minut - Novi napad za Zvezdu. Ali Boaći opet ne stiže na vreme.

BATE je u Kelnu izjednačio na 2:2.

50. minut - Šutira Srnić sa desne strane. Mejsi brani.

48. minut - Žiru sa distance, ali preko gola Borjana.

Na poluvremenu nije bilo promena u sastavima.

Kraj poluvremena. Srpski tim ima za čime da žali.

45. minut - Boaći jedan na jedan sa Mejsijem. Pored gola. Još jedna velika prilika odlazi u nepovrat.

36. minut - Korner za Zvezdu. U nastavku akcije, Savić glavom, Mejsi udara loptu, koja kasnije završava na prečki. Sreća za domaćina.

Vujadin Savić
Vujadin Savić / Izvor: Reuters

35. minut - Brani Borjan šut Žirua sa nekoliko metara. Kontra Zvezde, pokušava Srnić sa 18 metara. Snažno, ali golman Mejsi brani.

Preokret u Nemačkoj. BATE sada vodi sa 2:1. Ovaj scenario ne odgovara Zvezdi.

33. minut - Srnić u sredinu peterca. Zamalo kasni Boaći.

30. minut - U ofsajdu je Radonjić. Propala odlična akcija.

Stižu i vesti iz Kelna. Vode Nemci protiv ekipe BATE sa 1:0. Strelac je Coler.

24. minut - Kapitenu Zvezde Donaldu se ukazuje pomoć. Iskusni Holanđanin nastavlja meč na "Emiratima".

21. minut - Žiru pokušava po levoj strani, ali hvata Borjan.

14. minut - Žiru laktom u lice Stojkovića. Defanzivac Zvezde na travi, ali slobodan udarac za domaćina. Sa leve strane, Volkot. Samo korner, posle intervencije Boaćija.

13. minut - Korner za Arsenal. Zvezda se brani i kreće u napad. Izgubljena lopta na sredini terena.

10. minut - Borjan odlično brani šut Žirua sa nekoliko metara. Podsetimo, Francuz je dao jedini gol u Beogradu.

4. minut - Radonjić po levoj strani, ali lopta ne dolazi do Boaćija.