ЛИГА ЕВРОПЕ: Херојска Звезда се из Лондона враћа са бодом, а могла је да узме СВА три (ФОТО)

02.11.2017. 20:28
Nemanja Radonjić
Немања Радоњић / Извор: Реутерс

Главни судија био је Италијан Банти.

Фудбалери Црвене звезде враћају се из Лондона са великим бодом. У утакмици 4. кола Лиге Европе, екипа Владана Милојевића је одиграла без голова против Арсенала, мада је пропустила велики број прилика, пре свега Ричмонд Боаћи. Погодио је и Вујадин Савић пречку, али лопта није хтела у гол. Без обзира на жал који остаје, Звезда може да буде задовољна коначним исходом вечери, с обзиром на чињеницу да је Арсенал био фаворит уочо меча. Сада је на другом месту, са пет бодова, пошто је у Немачкој Келн победио БАТЕ са 5:2 (више прочитајте ОВДЕ). Иза српског тима су Белоруси са четири бода. Немци имају само један. Самим тим, црвено-бели су и даље у игри за пласман у нокаут фазу. У следећем колу, Звезда ће гостовати у Белорусији, 23. новембра. За 7. децембар заказан је последњи меч групне фазе. Тада ће у Београд доћи Келн.

Мора се рећи и да је и Арсенал имао неколико добрих прилика, а Звезда среће. Тако је Дамијен Ле Талек спасио свој тим, када је са гол линије избацио лопту пошто је Милан Борјан био савладан. Друго полувреме, тачније средина овог дела игре припала је екипи Арсена Венгера, а Звезда се у тим тренуцима повукла. Опсада је трајала прилично друго, али су се временом црвено-бели ослобађали.

Међутим, промене резултата до краја меча није било, а како је било из минута у минут, прочитајте и наставку текста.

Пред фудбалерима Арсенала и Црвене звезде је нови дуел, у 4. колу, у Лиги Европе. У првој, недавно одиграној утакмици, у Београду било је 1:0 за Тобџије. Меч који суди Италијан Лука Банти можете УЖИВО да пратите на Србија Данас

ЗВЕЗДА У ЛОНДОНУ: Милојевић кренуо са ПРОВЕРЕНИМ тимом (САСТАВИ)

ЕВРОЛИГА: Звезда лоша у Арени, победа Бамберга (ФОТО)

КРАЈ УТАКМИЦЕ.

89. минут - Уместо Радоњића Пешић.

86. минут - Рачић уместо Срнића.

81. минут - Опет прилика за Боаћија, и опет поред гола.

Келн води са 5:2.

79. минут - Волкот испред Борјана. Лоше захвата лопту.

72. минут - Корнер за Звезду, са десне стране.

69. минут - Уместо Канге Милић који се враћа после паузе. Ово је прва измена у редовима Звезде. Габонац није нимало задовољан одлуком Милојевића.

68. минут - Прва измена. Нкетија улази, Вилок излази.

Иницијатива Арсенала. Звезда се брани у овим тренуцима.

64. минут - Велика прилика за Арсенал. Борјан је савладан, али са метар испред гола спасава Ле Талек. Феноменална реакција Француза.

Опет води Келн, сада са 3:2.

58. минут - Нови напад за Звезду. Али Боаћи опет не стиже на време.

БАТЕ је у Келну изједначио на 2:2.

50. минут - Шутира Срнић са десне стране. Мејси брани.

48. минут - Жиру са дистанце, али преко гола Борјана.

На полувремену није било промена у саставима.

Крај полувремена. Српски тим има за чиме да жали.

45. минут - Боаћи један на један са Мејсијем. Поред гола. Још једна велика прилика одлази у неповрат.

36. минут - Корнер за Звезду. У наставку акције, Савић главом, Мејси удара лопту, која касније завршава на пречки. Срећа за домаћина.

Vujadin Savić
Вујадин Савић / Извор: Реутерс

35. минут - Брани Борјан шут Жируа са неколико метара. Контра Звезде, покушава Срнић са 18 метара. Снажно, али голман Мејси брани.

Преокрет у Немачкој. БАТЕ сада води са 2:1. Овај сценарио не одговара Звезди.

33. минут - Срнић у средину петерца. Замало касни Боаћи.

30. минут - У офсајду је Радоњић. Пропала одлична акција.

Стижу и вести из Келна. Воде Немци против екипе БАТЕ са 1:0. Стрелац је Цолер.

24. минут - Капитену Звезде Доналду се указује помоћ. Искусни Холанђанин наставља меч на "Емиратима".

21. минут - Жиру покушава по левој страни, али хвата Борјан.

14. минут - Жиру лактом у лице Стојковића. Дефанзивац Звезде на трави, али слободан ударац за домаћина. Са леве стране, Волкот. Само корнер, после интервенције Боаћија.

13. минут - Корнер за Арсенал. Звезда се брани и креће у напад. Изгубљена лопта на средини терена.

10. минут - Борјан одлично брани шут Жируа са неколико метара. Подсетимо, Француз је дао једини гол у Београду.

4. минут - Радоњић по левој страни, али лопта не долази до Боаћија.