16°C
29.04.2024.
117.1527
109.2537

LIGA EVROPE: Bivši igrač Zvezde bolji od nekadašnjeg kapitena Partizana, gol Maksimovića (VIDEO)

15.09.2016. 21:06
Liga Evrope
Liga Evrope / Izvor: Profimedia

Odigrane utakmice 1. kola, na terenu bio veliki broj srpskih internacionalaca.

Nemanja Maksimović je postigao gol za Astanu ali je njegova ekipa poražena na Kipru, Anderleht Uroša Spajića je pobedio Gabalu Vojislava Stankovića, Makabi Predraga Rajkovića je u Tel Avivu vodio 3:0 ali je izgubio od Zenita, Fejenord je iznenadio Mančester junajted, dok je Sasuolo koji je u plej-ofu za plasman u Ligu Evrope pobedio Crvenu zvezdu kao domaćin savladao Atletik Bilbao.

GOL ZA ISTORIJU: Ovo je novi REKORD Lige Evrope (VIDEO+FOTO)

Spektakularan meč viđen je u je u Tel Avivu gde je Makabi vodio 3:0, ali je izgubio od Zenita. Golman reprezentacije Srbije Predrag Rajković je primio četiri gola za 15 minuta, tri posle isključenja Dase u 82. minutu. Kod domaćina se istakao dvostruki strelac Haris Medunjanin, dok je goste predvodio Đulijano sa golom i dve asistencije.

Fejenord je napravio veliko iznenađenje i golom Vilene u 79. minutu je stigao do pobede protiv Mančester junajteda koji je igrao u prilično jakom sastavu. Izostao je kapiten Vejn Runi, dok je Zlatan Ibrahimović odigrao poslednjih pola sata. Šalke je pobedio u Nici, a ceo meč za nemački klub odigrao je Matija Nastasić.

UEFA odredila domaćina finala Lige šampiona za 2018. godinu (FOTO)

Astana je bila blizu da napravi veliko iznenađenje i pobedi APOEL u Nikoziji, ali je na kraju doživeo poraz.. Vodeći gol za Astanu postigao je Maksimović u finišu prvog poluvremena. Da APOEL stigne do preokreta pobrinuli su se Viničijus i De kamargo. Uz Maksimovića, u startnoj postavi Astane bio je i Đorđe Despotović koji je igrao do 57. minuta.

PROCURELO: Evo KO je i ZAŠTO blokirao odlazak Jovetića iz Intera (FOTO)

Zorja je bila blitu toga da iznenadi Fenerbahče. Odličnu partiju za Zorju pružio je srpski internacionalac Željko Ljubenović koji je bio asistent. Poraza je goste spasio defanzivac Simon Kjer u 90+6. minutu. Olimpijakos je pobedio Jang Bojs u Bernu golom veterana Estebana Kambijasa. Luka Milivojević je odigrao ceo meč za Olimpijakos, dok je Miralem Sulejmani igrao za Jang Bojs.

ODLUČENO: Drastično KAŽNJEN zbog napada na člana Zvezde (FOTO)

Anderleht je savladao Gabalu, a ceo meč za domaću ekipu odigrao je Uroš Spajić koji je dobio i javnu opomenu. Zagoste je ceo meč odigrao nekadašnji kapiten Partizana Vojislav Stanković. Sasuolo je neočekivano deklasirao Atletik iz Bilbaoa čime je nagovestio da želi da se domogne "proleća u Evropi".

Sautempton je lako pobedio Spartu najviše zahvaljujući golovima Čarlija Ostina, koji je bukvalno otimao sa Dušanom Tadićem oko izvođenja penala, ali su na kraju saigrači zagrljeni proslavili taj gol. Tadić je igrao do 70. minuta. Pobedu je ubedljivijom učinio Džej Rodrigez. U istoj grupi Inter se obrukao porazom kod kuće od Hapoel Ber Ševe.

Viljareal je preokretom pobedio Cirih kod kuće, a ceo meč za "žutu podmornicu" odigrao je Antonio Rukavina. U dresu Ciriha igrao je Ivan Kecojević. PAOK trenera Vladimira Ivića je odigrao kod kuće bez golova protiv Fjorentine. Ceo meč je za goste odigrao Nenad Tomović.

Standard trenera Aleksandra Jankovića nije uspeo da pobedi kodkuće Seltu za koju je ceo meč odigrao Nemanja Radoja koji je zaradio i žuti karton. U istoj grupi Ajaks je preokretom pobedio Panatinaikos u Atini, a ceo meč za "kopljanike" je odigrao Nemanja Gudelj. U startnoj postavi Panatinaikosa bio je Ivan Ivanov, ali je nekadašnji član Partizana dobio crveni karton u 69. minutu.

Konja, za koju je ceo meč odigrao Jagoš Vuković, nije uspela da iznenadi Šahtjor, vicešampion Ukrajine je minimalno slavio golom Fakunda Fererire. U meču iste grupe Braga i gent su odigrali 1:1. Za domaći klub ceo meč je odigrao Lazar Rosić (dobio žuti karton) dok je Nikola Stojilković ušao u 76. minutu. Ceo meč za Gent je odigrao Stefan Mitrović.

LALE MOGU DA ODAHNU: Lalatović ostaje trener Vojvodine (FOTO)