ЛИГА ЕВРОПЕ: Бивши играч Звезде бољи од некадашњег капитена Партизана, гол Максимовића (ВИДЕО)

15.09.2016. 21:06
Liga Evrope
Лига Европе / Извор: Профимедиа

Одигране утакмице 1. кола, на терену био велики број српских интернационалаца.

Немања Максимовић је постигао гол за Астану али је његова екипа поражена на Кипру, Андерлехт Уроша Спајића је победио Габалу Војислава Станковића, Макаби Предрага Рајковића је у Тел Авиву водио 3:0 али је изгубио од Зенита, Фејенорд је изненадио Манчестер јунајтед, док је Сасуоло који је у плеј-офу за пласман у Лигу Европе победио Црвену звезду као домаћин савладао Атлетик Билбао.

ГОЛ ЗА ИСТОРИЈУ: Ово је нови РЕКОРД Лиге Европе (ВИДЕО ФОТО)

Спектакуларан меч виђен је у је у Тел Авиву где је Макаби водио 3:0, али је изгубио од Зенита. Голман репрезентације Србије Предраг Рајковић је примио четири гола за 15 минута, три после искључења Дасе у 82. минуту. Код домаћина се истакао двоструки стрелац Харис Медуњанин, док је госте предводио Ђулијано са голом и две асистенције.

Фејенорд је направио велико изненађење и голом Вилене у 79. минуту је стигао до победе против Манчестер јунајтеда који је играо у прилично јаком саставу. Изостао је капитен Вејн Руни, док је Златан Ибрахимовић одиграо последњих пола сата. Шалке је победио у Ници, а цео меч за немачки клуб одиграо је Матија Настасић.

УЕФА одредила домаћина финала Лиге шампиона за 2018. годину (ФОТО)

Астана је била близу да направи велико изненађење и победи АПОЕЛ у Никозији, али је на крају доживео пораз.. Водећи гол за Астану постигао је Максимовић у финишу првог полувремена. Да АПОЕЛ стигне до преокрета побринули су се Виничијус и Де камарго. Уз Максимовића, у стартној постави Астане био је и Ђорђе Деспотовић који је играо до 57. минута.

ПРОЦУРЕЛО: Ево КО је и ЗАШТО блокирао одлазак Јоветића из Интера (ФОТО)

Зорја је била блиту тога да изненади Фенербахче. Одличну партију за Зорју пружио је српски интернационалац Жељко Љубеновић који је био асистент. Пораза је госте спасио дефанзивац Симон Кјер у 90 6. минуту. Олимпијакос је победио Јанг Бојс у Берну голом ветерана Естебана Камбијаса. Лука Миливојевић је одиграо цео меч за Олимпијакос, док је Миралем Сулејмани играо за Јанг Бојс.

ОДЛУЧЕНО: Драстично КАЖЊЕН због напада на члана Звезде (ФОТО)

Андерлехт је савладао Габалу, а цео меч за домаћу екипу одиграо је Урош Спајић који је добио и јавну опомену. Загосте је цео меч одиграо некадашњи капитен Партизана Војислав Станковић. Сасуоло је неочекивано декласирао Атлетик из Билбаоа чиме је наговестио да жели да се домогне "пролећа у Европи".

Саутемптон је лако победио Спарту највише захваљујући головима Чарлија Остина, који је буквално отимао са Душаном Тадићем око извођења пенала, али су на крају саиграчи загрљени прославили тај гол. Тадић је играо до 70. минута. Победу је убедљивијом учинио Џеј Родригез. У истој групи Интер се обрукао поразом код куће од Хапоел Бер Шеве.

Виљареал је преокретом победио Цирих код куће, а цео меч за "жуту подморницу" одиграо је Антонио Рукавина. У дресу Цириха играо је Иван Кецојевић. ПАОК тренера Владимира Ивића је одиграо код куће без голова против Фјорентине. Цео меч је за госте одиграо Ненад Томовић.

Стандард тренера Александра Јанковића није успео да победи кодкуће Селту за коју је цео меч одиграо Немања Радоја који је зарадио и жути картон. У истој групи Ајакс је преокретом победио Панатинаикос у Атини, а цео меч за "копљанике" је одиграо Немања Гудељ. У стартној постави Панатинаикоса био је Иван Иванов, али је некадашњи члан Партизана добио црвени картон у 69. минуту.

Коња, за коју је цео меч одиграо Јагош Вуковић, није успела да изненади Шахтјор, вицешампион Украјине је минимално славио голом Факунда Ферерире. У мечу исте групе Брага и гент су одиграли 1:1. За домаћи клуб цео меч је одиграо Лазар Росић (добио жути картон) док је Никола Стојилковић ушао у 76. минуту. Цео меч за Гент је одиграо Стефан Митровић.

ЛАЛЕ МОГУ ДА ОДАХНУ: Лалатовић остаје тренер Војводине (ФОТО)