LIGA EVROPE: Na korak smo od NEMAČKOG FINALA!

28.04.2022. 23:22
FK Ajntraht Frankfurt

Timovi Bundeslige uspešni u polufinalu.

Od večeras smo za korak bliži nemačkom finalu Lige Evrope.

Naime, fudbaleri Ajntrahta slavili su na gostovanju Vest Hemu 3:1 u prvom meču polufinala i tako napravili krupan korak ka plasmanu u finalu gde će igrati protiv boljeg iz duela Red Bul Lajpciga i Glazgov Rendžersa gde je nemački tim večeras slavio 1:0 na domaćem terenu pogotkom Anhelinja.

FIFA KAZNILA PARTIZAN: Zabrana dovođenja novih igrača do 2024!

UEFA KAZNILA ZVEZDU: Delije skupo koštale crveno-bele!

BOMBA IZ MINHENA: Srbin menja Roberta Levandovskog! (FOTO)

Tim iz Frankfurta je poveo već u prvom minutu golom Knaufa. Tačnije, fudbaler gostiju je već nakon 50 sekundi odlično ispratio centaršut Bornea i pored neopreznog Fornalsa postigao gol pred punim tribinama stadiona u Londonu.

Vest Hem je uzvratio u 14. minutu kada je Boven pogodio stativu, a velike zasluge za ovakav ishod idu golmanu Ajntrahta Kevinu Trapu koji je dovoljno zakačio loptu da ne završi u mreži.

Domaćin je ipak izjednačio u 21. minutu nakon prekida golom Antonija kojem je prethodio odličan šut Kurta Zume.

U 39. minutu Knauf je najbolju priliku za Ajntraht još od gola u prvom minutu, ali je lopta otišla tik pored gola.

Ajntraht je poveo u 54. minutu golom Kamade, koji je u izvanrednoj akciji nemačkog tima imao najlakši zadatak, da ubaci loptu u mrežu nakon što ju je Areola odbio na peterac.

Početkom 69. minuta Vest Hem je bio najbliži izjednačenju kada je Verahma pogodio stativu.

Desetak minuta kasnije Kamada je pogodio stativu zahvaljujući odličnom bloku Dousona, koji je najzaslužniji što Ajntraht nije treći put na meču postigao gol.

U drugom susretu večeri Lajpcig je bio bolji od Rendžersa minimalnim rezultatom. Bila je to zaslužena pobeda još jednog nemačkog predstavnika pred revan u Škotskoj u kom ih zasigurno ne očekuje laka utakmica.

Nizale su se prilike za Lajpcig, ali bi se ispred Nkunkua uvek isprečio vremešni Mekgregor.

Na kraju se čekalo do 85. minuta kako bismo videli gol, i kakav!  Anhelinov volej je zaista bio potez večeri u Ligi Evrope.