ЛИГА ЕВРОПЕ: На корак смо од НЕМАЧКОГ ФИНАЛА!

FK Ajntraht Frankfurt
ФК Ајнтрахт Франкфурт

Тимови Бундеслиге успешни у полуфиналу.

Од вечерас смо за корак ближи немачком финалу Лиге Европе.

Наиме, фудбалери Ајнтрахта славили су на гостовању Вест Хему 3:1 у првом мечу полуфинала и тако направили крупан корак ка пласману у финалу где ће играти против бољег из дуела Ред Бул Лајпцига и Глазгов Ренџерса где је немачки тим вечерас славио 1:0 на домаћем терену поготком Анхелиња.

ФИФА КАЗНИЛА ПАРТИЗАН: Забрана довођења нових играча до 2024!

УЕФА КАЗНИЛА ЗВЕЗДУ: Делије скупо коштале црвено-беле!

БОМБА ИЗ МИНХЕНА: Србин мења Роберта Левандовског! (ФОТО)

Тим из Франкфурта је повео већ у првом минуту голом Кнауфа. Тачније, фудбалер гостију је већ након 50 секунди одлично испратио центаршут Борнеа и поред неопрезног Форналса постигао гол пред пуним трибинама стадиона у Лондону.

Вест Хем је узвратио у 14. минуту када је Бовен погодио стативу, а велике заслуге за овакав исход иду голману Ајнтрахта Кевину Трапу који је довољно закачио лопту да не заврши у мрежи.

Домаћин је ипак изједначио у 21. минуту након прекида голом Антонија којем је претходио одличан шут Курта Зуме.

У 39. минуту Кнауф је најбољу прилику за Ајнтрахт још од гола у првом минуту, али је лопта отишла тик поред гола.

Ајнтрахт је повео у 54. минуту голом Камаде, који је у изванредној акцији немачког тима имао најлакши задатак, да убаци лопту у мрежу након што ју је Ареола одбио на петерац.

Почетком 69. минута Вест Хем је био најближи изједначењу када је Верахма погодио стативу.

Десетак минута касније Камада је погодио стативу захваљујући одличном блоку Доусона, који је најзаслужнији што Ајнтрахт није трећи пут на мечу постигао гол.

У другом сусрету вечери Лајпциг је био бољи од Ренџерса минималним резултатом. Била је то заслужена победа још једног немачког представника пред реван у Шкотској у ком их засигурно не очекује лака утакмица.

Низале су се прилике за Лајпциг, али би се испред Нкункуа увек испречио времешни Мекгрегор.

На крају се чекало до 85. минута како бисмо видели гол, и какав!  Анхелинов волеј је заиста био потез вечери у Лиги Европе.