LIGA EVROPE: Napoli preokretom UNIŠTIO Poljake, Čekićari čestitali JUBILEJ Moesu (VIDEO)

FK Napoli
FK Napoli / Izvor: Reuters

Prštalo u Varšavi.

Dugo će fudbaleri Legije pamtiti današnji dan i meč protiv Napolija. Imao je višestuki šampion Poljske sve u svojim rukama, nalazio se pred vratima raja i četvrtom proleću u Evropi u ovom veku, a onda je sve prosuo u vodu.

Mašinerija iz Napulja pokazala je zašto vodi glavnu reč Serijom A i protutnjala kroz Varšavu, preokrenuvši rezultat iz prvog poluvremena na ubedljivih 1:4 (1:0).

MOZZART I POZNATI ZA MALU VANJU – PRIJAVI SE ZA HUMANITARNI TURNIR!

GROBARI VELIČAJU GOLČINU UROŠEVIĆA I BESNE NA TVITERU: Pominju Barselonu, SRAMOTU, evo šta ih ZABRINJAVA

VELIKI HENDIKEP ZA ZVEZDU: Crveni karton za Degeneka! (UŽIVO)

Posle "trojke" pod Vezuvom, Legija je sada primila četvorku od Napolitanaca i sa ukupno sedam golova u duelu sa vodećom ekipom italijanskog šampionata najavila sunovrat, budući da je u narednom kolu čeka gostovanje Lesteru, gde će teško moći da računa na bodove.

Naročito posle kiksa Lisica, koje su odigrale "mršavih" 1:1 sa Spartakom, a najveći krivac za to bio je najbolji igrač premijerligaša Džejmi Vardi koji je promašio penal u 75. minutu. Preciznije, golman Selikov je pročitao njegovu nameru.

Domaći su poveli u 10. minutu preko Emrelija, ali je snove Legije o o eventualnom trijumfu srušen u nastavku.

Preokret je najavio Zelinski u 51. minutu, kada je sigurno realizovao najstrožu kaznu za lidera italijanske lige.

A onda potpuni slom Poljaka, u roku od 120 sekundi. Najpre je Mertens postigao drugi pogodak za preokret i vođstvo gostiju.

Da bi u 78. minutu precizan bio i Lozano, povećavši prednost Italijana na 3:1.

Konačnih 1:4 postavio je Adam Ounas u poslednjim sekundama utakmice, potvrdivši razliku u kvalitetu izmeu ovih klubova.

Još jedan premijerligaš Vest Hem odradio je posao u Belgiji i ostao neporažen (2:2), čime je upisao 10. bod i rutinski izvadio kartu za narednu rundu.

Imali su Englezi u Genku osigurano i prvo mesto, odnosno direktan prolaz u osminu finala, pošto su vodili 2:1 sve do samog finiša, međutim kasnim autogolom Tomaša Součeka domaćin se provukao i izbegao poraz.

Menadžer Čekićara Dejvid Mojes je po 1000. put sedeo na klupi nekog kluba u profesionalnoj karijeri. Nije mu najbolje krenulo u tom jubilarcu, Vest Hem je rano primio gol u 4. minutu, ali je pogocima Saida Benrame uspeo da preokrene osam minuta pre kraja. Izgledalo je da su domaći nokautirani. I verovatno su se tako osećali, no jedna nespretna reakcija Tomaša Součeka tri minuta pre kraja donela je konačnih 2:2.

Važan trijumf u borbi za narednu rundu ostvario je i Ajntraht iz Frankfurta, bez povređenog Filipa Kostića. Vodio je Olimpijakos od 12. minuta, međutim kao i u prvoj utakmici u nemačkoj kobni po grčki tim bili su Rafael Bore i Daiči Kamada. Ovaj tandem je iz lepe akcije doneo izjednačenje, da bi u prvom minutu sudijske nadoknade Jens Peter Hauge kreairao preokret.