LIGA EVROPE: Partizan napadao, sudija grešio, Junajted pobedio (VIDEO+FOTO)

24.10.2019. 18:29 17:13
FK Partizan
FK Partizan / Izvor: MN Press

Arbitar je bio Havijer Estrada Fernandez.

Fudbaleri Partizana su poraženi u utakmici 3. kola Lige Evrope od Mančester junajteda, a jedini gol dao je Antoni Marsijal u 44. minutu sa bele tačke. U istoj grupi, AZ Alkmar je savladao Astanu sa 6:0, tako da je ekipa Sava Miloševića sa prvog pala na treće mesto. Sada je Junajted prvi sa sedam bodova, a slede AZ (pet), Partizan (četiri) i Astana bez bodova. Crno-beli će u sledećem kolu gostovati na "Old Trafordu" 7. novembra.

Meč je rešen u završnici prvog poluvremena, kada je Nemanja Miletić oborio Brendona Vilijamsa, a Marsijal bio siguran egzekutor. Sudija iz Španije Havijer Estrada Fernandez je tada bez mnogo razmišljanja pokazao na belu tačku, ali tako nije bilo u nastavku meča. U razmaku od samo minut, lopte koje su slali Bibras Natho i Miletić pokušali da proslede loptu, ali je ona pogađala u ruku protivnike. Bunili su se igrači srpskog tima, ali je Španac samo delio žute kartone zbog protesta. U nastavku meča, Partizan je "dodao gas", ali lopta nije ulazila u gol Romera koji je nekoliko puta intervenisao odlično. Treba spomenuti i da je Umar Sadik pogodio stativu (u prvom poluvremenu), tako da domaćin ima za čime da žali. Ostao je bez bodova, a realno je zaslužio gol.

Kako je bilo iz minuta u minut, pročitajte u nastavku teksta.

Fudbaleri Partizana igraju novu utakmicu Lige Evrope. U gostima srpskog predstavnika u UEFA takmičenju je Mančester junajted koji se nalazi na drugom mestu grupe, iza ekipe Sava Miloševića. Na sajtu Srbija Danas možete da pratite UŽIVO dešavanja iz Humske, iz minuta u minut.

Soccer portal – nova sportska platforma za iskusne igrače

OFANZIVNIJE NEGO IKAD: Milošević spremio zamku za Solskjera (SASTAVI)

TO SE NE ZABORAVLJA: U Humskoj ODATA počast legendama Mančester junajteda (VIDEO)

Pre nekoliko dana oba tima odigrali su prvenstvene utakmice. Partizan je izgubio od Mladosti, dok je Junajted odigrao nerešeno sa Liverpulom - 1:1.

U isto vreme počinje i drugi duel 3. kola u ovoj grupi, AZ Alkmar - Astana.

KRAJ UTAKMICE

90+2. minut
Umesto Asana Ivanović
90. minut
Lazar Pavlović iskosa, ali Romero brani.
86. minut
Natho preko gola.
83. minut
Posle kornera Asano glavom, ali Romero brani. Izlazi Suma, ulazi Lazar Pavlović.
80. minut
U Junajtedu izmena, Garner izlazi, ulazi Pereira.
77. minut
Korner za Partizan. Junajted se brani.
74. minut
Sadik šutira, ali pored gola. Umesto Tošića Stevanović.
66. minut
Natho pokušava da centrira. Lopta pogađa u ruku igrača Junajteda. Publika zviždi, domaćin reklamira igranje rukom. Sudija iz Španije Estrada Fernandez ne smatra tako. I u sledećem napadu igranje rukom posle skoka Miletića. Opet protesti. Partizan je oštećen. Zbog protesta, Natho i Miletić dobijaju žute kartone.
60. minut
Izmene u Junajtedu. Van Bisaka i Marsijal izlaze. Ulaze Džejms i Rašford.
53. minut
Suma zalama protivnika, šutira sa 15-ak metara, ali Romero brani.
49. minut
Sada Suma pada u kaznenom. Gleda ka sudiji, ali Španac ne reaguje.
47. minut
Slobodnjak za Partizan. Pre toga faul nad Sadikom. Natho pokušava niskom loptom. Pored gola.

Počinje drugo poluvreme, izmena nema.

KRAJ POLUVREMENA

44. minut
Marsijal. Lopta u jednu, Stojković u drugu stranu. Vode gosti sa 1:0.

43. minut
Penal za Junajted. Start Miletića nad Vilijamsom.
42. minut
Asano u padu, ali pored gola Romera.
38. minut
Sadik pogađa stativu. Sada sreća za Junajted.
37. minut
Sreća za Partizan. Stativa posle šuta. Ubrzo i slobodan udarac. Mata centrira na drugu stativu, ali loš pas.
34. minut
Korner za Partizan. I još jedan. Lopta prelazi Zdjelaru preko noge.
31. minut
30. minut
Oboren Sadik na 30-ak metara. Slobodan udarac izvodi Natho. Centaršut, ali se Junajted brani.
22. minut
Presečena lopta na sredini terena. Lopta dolazi do Mektomineja, koji šutira. Lopta pored gola.
14. minut
Slobodan udarac za Junajted. Mata centrira. Mektominej na drugoj stativi, ali glavom u spoljni deo mreže.
12. minut
Korner za goste sa leve strane. Faul nad Miletićem, lopta za Partizan.
10. minut
Asano trči ka golu. Smeta mu protivnički igrač, loptu šalje preko gola.
8. minut
Slobodan udarac za Partizan sa desne strane. Izvodi ga Tošić. Na drugu stativu, ali Sadik loše reaguje. Glavom u gol aut.
4. minut
Sadik trči ka golu Junajteda, ali Romero interveniše ispred.

Utakmica počinje

GROBARI UPLAŠILI ĐAVOLE! Igrači Mančestera istrčali na teren, USLEDIO je pakleni doček! (VIDEO)

U Beograd je doputovalo oko 1.500 navijača Đavola.

PARTIZAN - MANČESTER JUNAJTED 0:1

STRELCI: Marsijal 44. p

STADION: Partizana (Beograd)

SUDIJA: Havijer Estrada Fernandez (Španija)

ŽUTI KARTONI: Natho, Miletić - Džons

CRVENI KARTONI:

PARTIZAN: Stojković, Miletić, Ostojić, S. Pavlović, Urošević, Zdjelar, Natho, Tošić (od 74. Stevanović), Suma (od 83. L. Pavlović), Asano (90+2. Ivanović), Sadik. Trener: Savo Milošević.

MANČESTER JUNAJTED: Romero, Megvajer, Džouns, Roho, Van Bisaka (od 60. Džejms), Garner (od 80. Pereira), Mektominej, Mata, Vilijams, Lingard, Marsijal (od 60. Rašford). Trener: Ole Gunar Solskjer.

NJEGOVO VREME TEK DOLAZI: Šampion Beograda o IDOLU, plasmanu na OI i najzaslužnijem za meteorski USPEH!

TRESE SE OKTAGON: Konor Mekgregor GROMOGLASNO najavio povratak

ORLOVI U SLOVENIJI: Velika šansa da vidimo gde smo

ZAGRIZLI: Srpski reprezentativac na pragu Intera! (FOTO)

DOMINACIJA: Partizan je jedini NEPORAŽEN u Evrokupu, a potezi Tomasa i Mozlija oduzimaju dah (VIDEO)