LIGA EVROPE: Slom Dinama u Lisabonu, SRPSKA Benfika pregazila Zagrepčane produžetku (FOTO)

14.03.2019. 23:40
FK Benfika
FK Benfika / Izvor: Reuters
Ljubomir Fejsa i Andrija Živković porazili Modre.

Zagrebački Dinamo je na revanš osmine finala Lige Evrope sa Benfikom otputovao sa minimalnom pobedom iz Zagreba, ali je portugalski velikan pokazao kako se igraju evropski mečevi. Lisabonski Orlovi su posle 90 minuta igre vodili sa 1:0, a onda su u produžecima još dva puta matirali golmana Modrih.

LIGA EVROPE: Jović odveo Ajntraht u četvrtfinale, strelac i Bane, produžeci u Lisabonu i Pragu (VIDEO)

Bajern ispao iz Lige šampiona, Levandovski opleo po Kovaču

Gol za produžetak je za Benfiku postigao Žonas u 71. minutu, a onda je u produžecima nastao potpuni slom hrvatskog tima. Prvo je Fero u 94. minutu sjajnim udarcem savladao Livakovića, a Zagrebčanima je posao dodatno bio otežan posle gluposti Petra Stojanovića deset minuta kasnije.

On je prigovorio sudiji na jednu odluku i dobio je žuti karton, a nije prestao sa gestikulacijama, pa mu je glavni arbitar pokazao put u svlačionicu.

Sve je bilo gootvo samo minut kasnije kada je Grimaldo pravim evrogolom postavio konačan rezultat.

Za Benfiku je ceo meč odigrao Ljubomir Fejsa, dok je Andrija Živković izašao iz igre na poluvremenu.

OSMINA FINALA LIGE EVROPE:

Salcburg - Napoli 3:1 (prvi meč 0:3) - (Dabur 25. Gulbrandsen 65. Lajtgeb 90+2. - Milik 14.)

Dinamo Kijev - Čelsi 0:5 (prvi meč 0:3) - (Žiru 5. 33. i 59. Alonso 45+1. Hadspn-Odoi 78.)

Krasnodar - Valensija 1:1 (prvi meč 1:2) - (Sulejmanov 85. - Guedeš 90+3.)

Arsenal - Ren 3:0 (prvi meč 1:3) - (Obamejang 5. i 72. Mejtlend-Najls 15.)

Benfika - Dinamo Zagreb 3:0 (prvi meč 0:1) - (Žonas 71. Fero 94. Grimaldo 105.)

Inter - Ajntraht 0:1 (prvi meč 0:0) - (Jović 5.)

Slavija Prag - Sevilja 4:3 (prvi meč 2:2) - (Ngadeu-Ngađui 15. Souček 47.p, Van Buren 102. Kjaer 119.ag - Ben Jeder 44.p, El Hadadi 54. Vaskez 98.)

Viljareal - Zenit 2:1 (prvi meč 3:1) - (Moreno 29. Baka 47. - Ivanović 90+1.)

Pogledajte kako izgleda Natalija Ilić, devojka srpskog reprezentativca Sergeja Milinković-Savića.