LIGA KONFERENCIJA: Aston Vila pokerom ODUČILA Ajaks! Produžeci u Bačkoj Topoli

14.03.2024. 23:07
FK Ajaks
FK Ajaks / Izvor: Profimedia

Olimpijakos pred senzacijom...

Fudbaleri Aston Vile plasirali su se u četvrtfinale Lige konferencija pošto su nakon 0:0 u prvom meču, sa 4:0 na "Vila parku" pobedili Ajaks.

Dinamo osetio GORKU PETARDU: Andrija Živković zapečatio sudbinu HrvatimaAndrija Živković

Dinamo osetio GORKU PETARDU: Andrija Živković zapečatio sudbinu Hrvatima

Milan overio prolaz u Češkoj, a u Londonu PONIŽEN FrajburgFK Milan

Milan overio prolaz u Češkoj, a u Londonu PONIŽEN Frajburg

Bivši igrač Rome i Lila: Verovali ili ne - leskovačka Dubočica dovela NAJZVUČNIJE POJAČANJE u istorijiJunior Taljo

Derbi ove runde Lige konferencija jeste doneo neizvesnosti, ali donekle. Ajaks je pokazao da u ovoj sezoni nema kvalitet da se nadmeće sa onim najjačim timovima i uprkos minimalnoj prednosti Vile posle prvih 45 minuta, završilo se košmarno po "kopljanike".

Oli Votkins se pogotkom glavom posle kornera pobrinuo da Aston Vila na odmor ode sa golom prednošću. Ajaks nije posebno pretio, Vila je preko Durana imala nekoliko dobrih šansi da uveća vođstvo, a kako on to nije uspeo, jeste Leon Bejli u 60. minutu čime je praktično bacio Holanđane na kolena.

Ajaks se praktično nije ni opirao, Vila je samo nastavila da ih "šamara". Duran se konačno upisao i to u 75. minutu uz malo sreće kada se lopta od prečke odbila tik preko linije, a sve je završio Musa Dijabi u 81.

Moraće u Ajaksu mnogo toga da se menja tokom leta kako bi se vratili na put na kojem smo navikli da ih gledamo.

Klub Briž je "okrenuo" Molde i posle 2:1 iz Švedske dobio 3:0 na svom terenu. Lil je odigrao rutinski sa Šturmom nakon ubedljivih 3:0 iz prve utakmice, pa je sada bilo 1:1. Olimpijakos je stigao neverovatnih 1:4 iz prvog meča protiv Makabija i u Bačkoj Topoli su se igrali produžeci.

U njima su crveno-beli dali još dva gola i prošli dalje. Prvi pogodak u produžecima dao je Stevan Jovetić.