ЛИГА КОНФЕРЕНЦИЈА: Астон Вила покером ОДУЧИЛА Ајакс! Продужеци у Бачкој Тополи

14.03.2024. 23:07
FK Ajaks
ФК Ајакс / Извор: Профимедиа

Олимпијакос пред сензацијом...

Фудбалери Астон Виле пласирали су се у четвртфинале Лиге конференција пошто су након 0:0 у првом мечу, са 4:0 на "Вила парку" победили Ајакс.

Динамо осетио ГОРКУ ПЕТАРДУ: Андрија Живковић запечатио судбину ХрватимаAndrija Živković

Динамо осетио ГОРКУ ПЕТАРДУ: Андрија Живковић запечатио судбину Хрватима

Милан оверио пролаз у Чешкој, а у Лондону ПОНИЖЕН ФрајбургFK Milan

Милан оверио пролаз у Чешкој, а у Лондону ПОНИЖЕН Фрајбург

Бивши играч Роме и Лила: Веровали или не - лесковачка Дубочица довела НАЈЗВУЧНИЈЕ ПОЈАЧАЊЕ у историјиJunior Taljo

Дерби ове рунде Лиге конференција јесте донео неизвесности, али донекле. Ајакс је показао да у овој сезони нема квалитет да се надмеће са оним најјачим тимовима и упркос минималној предности Виле после првих 45 минута, завршило се кошмарно по "копљанике".

Оли Воткинс се поготком главом после корнера побринуо да Астон Вила на одмор оде са голом предношћу. Ајакс није посебно претио, Вила је преко Дурана имала неколико добрих шанси да увећа вођство, а како он то није успео, јесте Леон Бејли у 60. минуту чиме је практично бацио Холанђане на колена.

Ајакс се практично није ни опирао, Вила је само наставила да их "шамара". Дуран се коначно уписао и то у 75. минуту уз мало среће када се лопта од пречке одбила тик преко линије, а све је завршио Муса Дијаби у 81.

Мораће у Ајаксу много тога да се мења током лета како би се вратили на пут на којем смо навикли да их гледамо.

Клуб Бриж је "окренуо" Молде и после 2:1 из Шведске добио 3:0 на свом терену. Лил је одиграо рутински са Штурмом након убедљивих 3:0 из прве утакмице, па је сада било 1:1. Олимпијакос је стигао невероватних 1:4 из првог меча против Макабија и у Бачкој Тополи су се играли продужеци.

У њима су црвено-бели дали још два гола и прошли даље. Први погодак у продужецима дао је Стеван Јоветић.