LIGA ŠAMPIONA: Spektakl u Minhenu, Savić POGURAO Romu i Čelsi! (VIDEO)

05.12.2017. 22:38
Bajern
Bajern / Izvor: Reuters

Odigrani mečevi poslednjeg 6. kola u grupama A, B, C i D.

Poslednje kolo grupne faze Lige šampiona, donelo je odgovor na pitanje koji će timovi dočekati proleće u elitnom takmičenju. Odavno su to učinili Pari sen Žermen, Bajern i Barselona, a posle večerašnjih mečeva pridružili su im se: Mančester junajted, Bazel, Čelsi, Roma i Juventus.

U derbiju večeri koji je odlučivao o prvom mestu u grupi "B", Bajern je već posle prvog dela imao dva gola prednosti protiv Svetaca. Domaćinu je trebao trijumf od tri razlike budući da su u Parizu izgubili (0:2), sve je međutim palo u vodu kada je Kilijan Mbape u 50. minutu postigao gol za PSŽ i obezbedio tron Francuzima. Bavarci su u 69. minutu stigli do trećeg gola preko dvostrukog strelca Toliza, ali to je bilo nedovoljno za prvo mesto.

Seltik je u drugoj utakmici protiv Anderlehta, u direktnom duelu izborio ostanak na evropskoj sceni. I pored poraza u Škotskoj (0:1), ubedljiv trijumf u prvom meču (3:0) bio im je dovoljan za nastavak takmičenja u Ligi Evrope. Članovi Orlova Ivan Obradović i Uroš Spajić bili su na terenu svih 90 minuta.

SKANDAL U NORVEŠKOJ: Osvojio kup, skinuo se skroz, a pehar stavio na "muškost" (VIDEO)

Mančester junajted je bez povređenog Nemanje Matića olako ušao u meč protiv CSKA, budući da ga je teorija delila od ispadanja i to im se obilo o glavu. Alan Džagoev je u nadoknadi prvog poluvremena postigao gol i doneo nadu gostima o prolasku dalje.

Snovi su im srušeni u drugom meču "A" grupe, Bazel je savladao prežaljenu Benfiku i otišao u drugi krug, zbog boljeg međusobnog skora. Ta informacija kao da je "ubila" u pojam Ruse, koji su za nepunih 60 sekundi primili dva gola na Old Trafordu i izgubili dobijenu utakmicu (2:1). Za Orlove je ceo meč odigrao reprezentativac Srbije Andrija Živković.

Roma je pobedom nad Karabagom (1:0) obezbedila osminu finala, dok je Čelsi remizirao sa Atletikom. Jorgandžije su vodile, ali je bivši igrač Partizana Stefan Savić autogolom izjednačio koji su kiksevima protiv Azejrbedžanaca izgubili korak za Vučicom i ostali bez Lige šampiona na proleće. U timu iz Rima ceo susret odigrao je reprezentativac Srbije Aleksandar Kolarov i bio među najzapaženijima na terenu.