ЛИГА ШАМПИОНА: Спектакл у Минхену, Савић ПОГУРАО Рому и Челси! (ВИДЕО)

05.12.2017. 22:38
Bajern
Бајерн / Извор: Реутерс

Одиграни мечеви последњег 6. кола у групама А, Б, Ц и Д.

Последње коло групне фазе Лиге шампиона, донело је одговор на питање који ће тимови дочекати пролеће у елитном такмичењу. Одавно су то учинили Пари сен Жермен, Бајерн и Барселона, а после вечерашњих мечева придружили су им се: Манчестер јунајтед, Базел, Челси, Рома и Јувентус.

У дербију вечери који је одлучивао о првом месту у групи "Б", Бајерн је већ после првог дела имао два гола предности против Светаца. Домаћину је требао тријумф од три разлике будући да су у Паризу изгубили (0:2), све је међутим пало у воду када је Килијан Мбапе у 50. минуту постигао гол за ПСЖ и обезбедио трон Французима. Баварци су у 69. минуту стигли до трећег гола преко двоструког стрелца Толиза, али то је било недовољно за прво место.

Селтик је у другој утакмици против Андерлехта, у директном дуелу изборио останак на европској сцени. И поред пораза у Шкотској (0:1), убедљив тријумф у првом мечу (3:0) био им је довољан за наставак такмичења у Лиги Европе. Чланови Орлова Иван Обрадовић и Урош Спајић били су на терену свих 90 минута.

СКАНДАЛ У НОРВЕШКОЈ: Освојио куп, скинуо се скроз, а пехар ставио на "мушкост" (ВИДЕО)

Манчестер јунајтед је без повређеног Немање Матића олако ушао у меч против ЦСКА, будући да га је теорија делила од испадања и то им се обило о главу. Алан Џагоев је у надокнади првог полувремена постигао гол и донео наду гостима о проласку даље.

Снови су им срушени у другом мечу "А" групе, Базел је савладао прежаљену Бенфику и отишао у други круг, због бољег међусобног скора. Та информација као да је "убила" у појам Русе, који су за непуних 60 секунди примили два гола на Олд Трафорду и изгубили добијену утакмицу (2:1). За Орлове је цео меч одиграо репрезентативац Србије Андрија Живковић.

Рома је победом над Карабагом (1:0) обезбедила осмину финала, док је Челси ремизирао са Атлетиком. Јорганџије су водиле, али је бивши играч Партизана Стефан Савић аутоголом изједначио који су киксевима против Азејрбеџанаца изгубили корак за Вучицом и остали без Лиге шампиона на пролеће. У тиму из Рима цео сусрет одиграо је репрезентативац Србије Александар Коларов и био међу најзапаженијима на терену.