OVAJ TIM JE NEUNIŠTIV: Juventus magičnim preokretom do četvrtfinala Lige šampiona! Siti IZGUBIO!

07.03.2018. 22:38
Gonzalo Iguain i Paolo Dibala
Gonzalo Iguain i Paolo Dibala / Izvor: Reuters

Drama u Londonu, rutina u Mančesteru.

Mančester siti i Juventus su četvrtfinalisti Lige šampiona. Posle Real Madrida i Liverpula, plasman među osam najboljih klubova Starog kontinenta izborila su lider Premijer lige i prvak Italije. Siti je posle ubedljivih 4:0 u prvom duelu sa Bazelom priveo posao kraju i prošao dalje uprkos porazu od 2:1 (1:1) od Bazela, dok je Juventus u revanšu punom vatre eliminisao Totenhem posle preokreta u Londonu i trijumfa rezultatom 2:1 (0:1). U prvoj utakmici u Torinu je bilo 2:2.

Totenhem je bio bolji rival od "stare dame" u prvom poluvremenu, ali je utisak da je Juventus stadao od svog tradicionalnog saveznika - sudije! Poljak Marčinjak niej dosudio jedanaesterac za goste posle prekršaja u kaznenom prostoru nad Daglasom Kostom u 18. minutu. Pretehodno su Son i Hari Kejn propustili ozbiljne prilike za "pevce", ali je Son bio neumoljiv u 39. minutu za 1:0.

Kada se činilo da je "stara dama" u nokdaunu, proradio je strašni tandem Gonzalo Iguain - Paolo Dibala. Gosti su za tri minuta preokrenuli rezultat. U 64. minutu na semaforu je pisalo 1:0, dok se 180 sekunid kasnije začula glasna pesma italijanskih navijača, 1:2. Prvo je Iguain bio najspretniji na drugoj stativi za izjednačenje, da bi Dibala efektno realizovao akciju gostiju i asistenciju Iguaina za prolazak u četvrtfinale.Totenhem je bio blizu produžetka u 90. minutu, ali je stativa spasila Juventus posle udarca Kejna.

Totenhem - Juventus 1:2 (1:0)

Totenhem: Loris - Tripije, Vertongen, Sančez, Dejvis - Dajer, Dembele - Eriksen, Ali, Son - Kejn

Juventus: Bufon - Barzalji, Benatija, Kjelini, Aleks Sandro - Kedira, Pjanić, Matuidi - Dibala, Iguain, Kosta

Mančester siti je doživeo drugi poraz u Ligi šampiona ove sezone, ali je cela priča o četvrtfinalisti Lige šampiona bilča završena još u Bazelu kada su "građani" slavili sa 4:0. Tim Pepa Gvardiole je poveo golom Gabrijela Žezusa u osmom minutu, d abi gosti preokrenuli pogocima Elinusija u 17 i Langa u 71. minutu. Šampion Švajcarske na dostojan način se oprostio od elitnog takmičenja, pošto je postao prvi tim koji je ove sezone pobedio najbolji tim Engleske na "Itihadu".