LIGA ŠAMPIONA: Rafal ŠAMPIONA! Barsa se PROVUKLA, Slepi miševi kunu VAR! Inter pokupio Milione (VIDEO+FOTO)

23.10.2019. 23:01 23:01
Mesi
Mesi / Izvor: Reuters

Kompletirano treće kolo najelitnijeg takmičenja.

Nisu štedeli "municiju" golgeteri u večerašnjim mečevima Lige šampiona. Čak 24 gola postignuto je u osam utakmica, a gosti su se radovali na pet duela.

Soccer portal – nova sportska platforma za iskusne igrače

PAPRENO: Grof Božović DRASTIČNO kažnjen posle velikog INCIDENTA!

BAJERN ILI BORUSIJA DORMTUND? Murinjo počeo da uči nemački

Derbi večeri odigran je na "Meaci", gde je Inter savladao Borusiju iz Dortmunda (2:0). Neroazurima je bilo potrebno 22 minuta da otkuljučaju bravu gostiju. Učinio je to Lautar Martinez, izbegavši ofsajd zamku, sjajno je primio loptu u šesnaestercu i izvršio realizaciju, za oduševljenje na tribinama.

Mogao je Inter da duplira prednost u 71. minutu, pošto je Humels neoprezno startovao u šesnaestercu, a sudija Tejlor pokazao na penal. Odgovornost je preuzeo Martinez, ali ga je golman Dortmunda Burki "pročitao" i ostavio nadu gostima.

Što njemu nije pošlo za nogom, ispravio je Antonio Kandreva u 89. minutu, posle dodavanja Brozovića, potvrdivši trijumf Neroazura.

Barselona je slavila u Pragu protiv Slavije sa 2:1. Do vođstva je došla već u trećem minutu: sjajnu akciju na malom prostoru izveli su Artur i Mesi, pa najboljem igraču i kapitenu Katalonaca nije bilo teško da posle samo 180 sekundi matira odbranu domaćina.

Katalonce je na početku drugog dela šokirao Jan Boril. Bek Sparte je iskoristio dubinsku loptu i asistenciju Masopusta, a zatim unutar šesnaesterca poslao loptu pored nemoćnog Ter Štegena.

Ipak, u 57. minutu nespretna reakcija Olajinke donela je prednost Barseloni, koju je španski šampion sačuvao do kraja meča i upisao novi trijumf u Ligi šampiona.

Liverpul je poput Barse do rane prednosti u Genku stigao još brže i na kraju ubedljivo slavio sa 4:1. Nije prošlo ni dva minuta od prvog zvižduka sudije, kada je Okslejd Čembrlejn preciznim šutem sa distance pogodio mrežu golmana Belgijanaca.

Isti igrač je u 57. minutu krunisao dominaciju Redsa i spektakularnim golom obezbedio trijumf evropskom šampionu. Pobedu Liverpula potvrdili su Sadio Mane i Mo Salah u finišu utakmice. Počasni gol za goste postigao je Odej u 88. minutu.

U istoj grupi "E", Napoli je u vatrometu golova slavio na gostovanju Salcburgu (3:2). Gosti su poveli preko Dirsa Mertensa, Belgijanac koga mnogi vide u Kini od naredne sezone, krunisao je jedan od kontranapada gostiju na spektakularan način i evrogolom doneo prednost Italijanima.

Uspeli su Austrijanci do poluvremena da se vrate u igru golom Halanda iz penala, pošto je prethodno Kevin Malkuit neoprezno reagovao u šesnaestercu. Napadač Salcburga nije propustio priliku i izjednači sa 11 metara.

Novu prednost Napoliju doneo je ponovo Mertens u 64. minutu. Ipak, domaći se nisu predavali, pa je Haland takođe drugim golom na meču vratio rezultatski egal. Samo 60 sekundi trajala je radost domaćih, pošto je Insinje već u 73. opet doneo pobedu Napolitancima.

Benfika je na "Lužu" slavila protiv Lavova iz Liona (2:1). Portugalci su već u četvrtom minutu poveli golom Silve.

Gosti se, ipak, nisu predavali, pa su do izjednačenja došli u drugom poluvremenu preko Depaja, koji je u 70. minutu efektno iskosa zatresao mrežu domaćina.

Da bodovi ostanu u Portugaliji, potrudio se Pici i golom u finišu meča ostavio lisabonske Orlove u trci za plasman u narednu rundu.

Valensija je, u "H" grupi, u Francuskoj vodila do poslednjih sekundi protiv Lila, golom Čeriševa u 63. minutu, ali je domaćin izjednačio u petom minudu nadoknade (1:1).

Ikone je postigao gol, ali je sporni trenutak odlučivao VAR, međutim, sudija Ajtekin je posle odgledanog snimka odlučio da prizna pogodak, a ubrzo potom i odsvirao kraj utakmice.

Nešto ranije u istoj grupi, Lajpcig je posle preokreta bio bolji od Zenita, dok je Čelsi iznenadio Ajaks u Amsterdamu u grupi "H" (o tome pročitajte OVDE).

GRUPA „E“

Genk – Liverpul 1:4

(Odej 88. - Okslejd-Čembrlejn 3. 57. Mane 77. Salah 87.)

Salcburg – Napoli 2:3

(Haland pen 40. 72. - Mertens 17. 64. Insinje 73.)

GRUPA „F“

Inter – Borusija Dortmund 2:0

(Martinez 22. Kandreva 89.)

Slavija – Barselona 1:2

(Boril 50. - Mesi 3. autogol Olajanka 57.)

RASIZAM U BEOGRADU? Utišaćemo mi to...

OMLADINSKA LŠ: Brodarac posle velike BORBE eliminisan od Rena! Bez golova u Staroj Pazovi

PIKE IZNENADIO ŠAKIRU: Prvo je KUPIO malo poznati klub! A onda je jednim potezom BACIO pevačicu u trans!

KUP SRBIJE: Nišlijama dovoljno 120 sekundi! Penali odlučili DRAMU u Lučanima!