LIGA ŠAMPIONA: Levandovski i društvo PREGAZILI Austrijance! Uzbudljivo je bilo u Liverpulu (VIDEO)

Robert Levandovski
Robert Levandovski / Izvor: Reuters

Mečevi osmine finala.

Poznata su prva dva tima koja su se plasirala u četvrfinale fudbalske Lige šampiona. To su Bajern i Liverpul.

GOTOVO JE: Rusija ne može da se bori za Svetsko prvenstvo u fudbalu, Ukrajincima pomeren termin

MOGU DA ODAHNU: Mbape ipak stiže u Madrid

A MITAR VOZI, VOZI, VOZI - NE STAJE! Pogodio i 35. put, a sudija tek DUNUO U PIŠTALJKU (VIDEO)

Posle remija u Salcburgu (1:1), Bajern je prosto pregazio Austraijance na svom terenu. Slavili su sa 6:1, a pitanje pobednika je rešio Robert Levandovski za samo desetak minuta.

Poljak je u periodu od 12. do 23. postigao tri gola (prva dva iz penala) i već tada je bilo jasno ko ide dalje. Do kraja poluvremena pogodio je Serž Gnabri, a na 5:0 je povisio Tomas Miler u 54. Gosti su ublažili poraz u 70. Strelac je bio Mauric Kjerkgor.

Ipak, to nije bio konačan rezultat. Prvo je na 6:1 povisio svojim drugim golom Tomas Miler u 83, a tačku na i je stavio Liroj Sane u 86. minutu.

Mnogo više uzbuđenja je bilo u Liverpulu. Izabtranici Jirgena Klopa su na revanš došli sa trijumfom od 2:0 u Milanu protiv Intera, ali nisu baš lako izborili plasman.

Gol za Inter je postigao Lautaro Martoinez u 62. minutu kada je skinuo paučinu iz levog ugla gola Alisona. Ipak, odmah potom je pocrveneo Aleksis Sančez i to je verovatno bilo je i presudno da ne sustignu rezultat iz prvog duela.